Kino domowe, sala konferencyjna, wykładowa, a nawet lekcyjna. To tam głównie zastosowanie znajdują projektory, ale nie tylko. Coraz częściej można je także spotkać zamontowane na przykład w ogrodzie. Wybór najlepszego powinien być podyktowany oczywiście indywidualnymi potrzebami. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.
Mianem tym określa się ilość pikseli, które zostaną wyświetlone na ekranie. Wyższa wartość odnosi się do poziomu, niższa do pionu. Jak zatem łatwo się domyślić ma bezpośredni wpływ na jakość przekazywanego materiału, zdjęć, czy filmów. Oczywiście im wyższa, tym lepiej. Duży wybór projektorów topowych marek można znaleźć m.in. pod adresem https://avpoint.pl/producent/infocus. Tym, którym szczególnie zależy na jakości, do gustu przypadną z pewnością urządzenia o rozdzielczości Full HD.
Jeżeli urządzenie nie może być umieszczone na wprost monitora, czy powierzchni projektowej, może dochodzić do zniekształcenia obrazu. Niestety jest to częsty problem. W takiej sytuacji sprawdzi się funkcja keystone, która niweluje trapezowe zniekształcenia.
Jeśli chodzi o kolory, większość współczesnych projektorów jest pod tym kątem bardzo dobra. Wysoki kontrast przyda się z kolei, jeśli na przykład w kinie domowym nie ma źródeł światła, takich jak okno. Ma to bowiem znaczenie w ciemnych pokojach.
To kolejny parametr, który warto wziąć pod uwagę. Takim standardem jest, gdy lampa wytrzymuje około 5-6 tys. godzin pracy, zanim nie zacznie gorzej świecić. Jednak można znaleźć modele z lampami świecącymi do 15 tys. godzin. To ograniczy z pewnością koszty eksploatacji sprzętu.