Forma i zdrowie

Kiedy należy udać się do specjalisty takiego jak urolog?

Kiedy należy udać się do specjalisty takiego jak urolog?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urolog to lekarz, który specjalizuje się w chorobach układu moczowego. Układ moczowy składa się z nerek, moczowodów i pęcherza. Nerki filtrują produkty odpadowe z krwi, które są następnie wydalane z moczem. Urologia skupia się na leczeniu wielu warunków wpływających na ten układ, w tym infekcji i kamieni nerkowych.

Istnieje wiele powodów, dla których możesz potrzebować wizyty u urologa.

Do najczęstszych powodów wizyty u urologa należą:

Zakażenie dróg moczowych

Możesz zostać wysłany do specjalisty po tym, jak początkowe leczenie infekcji nie powiodło się, lub jeśli objawy utrzymują się przez ponad dwa tygodnie ponad oczekiwany czas trwania niepowikłanego UTI.

Kamienie nerkowe

Lekarz skieruje Cię do urologa, jeśli miałeś kamienie nerkowe lub jeśli masz objawy sugerujące ich rozwój – takie jak krew w moczu i ból w boku, pachwinie lub dolnej części pleców, który promieniuje do penisa podczas oddawania moczu.

Problemy z prostatą

Jeśli masz problemy z oddawaniem moczu, które nie są spowodowane przez infekcję, takie jak częste oddawanie moczu, kapanie po oddaniu moczu lub trudności z rozpoczęciem oddawania moczu, prawdopodobnie zostaniesz skierowany do urologa w celu diagnozy i leczenia.

Problemy z pęcherzem

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z pęcherzem – w tym częste wycieczki do łazienki w nocy lub niemożność całkowitego opróżnienia pęcherza – ważne jest, abyś od razu zgłosił się do swojego lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ może to być oznaką poważnej choroby, takiej jak cukrzyca lub rak prostaty (który również może powodować krew w moczu).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*