Forma i zdrowie

Na czym polega profilaktyka zębów i dlaczego przykłada się do niej dużą wagę?

Na czym polega profilaktyka zębów i dlaczego przykłada się do niej dużą wagę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Charakterystyka zabiegu i jego przebieg

Profilaktyka stomatologiczna to czyszczenie i polerowanie zębów w celu usunięcia płytki nazębnej, kamienia i przebarwień. Zabieg ten jest zazwyczaj wykonywany przez higienistkę stomatologiczną lub dentystę. Podczas wizyty w ramach profilaktyki stomatologicznej higienistka lub dentysta usunie luźną płytkę nazębną nad i pod linią dziąseł oraz cząstki jedzenia spomiędzy zębów za pomocą specjalnych instrumentów i strumienia wody, który pomaga rozluźnić resztki, które mogą utkwić w trudno dostępnych miejscach. Podczas wizyty można również oczyścić język, dziąsła i wargi.

Zabieg profilaktyki stomatologicznej nie jest bolesny, ale może być nieprzyjemny, ponieważ wiąże się z uciskiem na dziąsła. Jeśli masz wrażliwe zęby lub dziąsła, porozmawiaj z dentystą o zastosowaniu podczas tego zabiegu miejscowego znieczulenia. Zawsze możesz też zdecydować się na właściwy dla Ciebie punkt stomatologiczny, taki jak apDENT Poznań, w którym wykonywane są zabiegi przez wykwalifikowany personel i przy użyciu profesjonalnego sprzętu.

Dlaczego powinieneś zadbać o prawidłową profilaktykę swoich zębów?

Profilaktyka stomatologiczna może pomóc w zapobieganiu powstawania ubytków, usuwając płytkę nazębną z zębów, zanim zdąży ona stwardnieć w kamień. Pomaga również utrzymać jak najlepszy wygląd zębów poprzez usuwanie przebarwień spowodowanych przez niektóre pokarmy i napoje, takie jak kawa i herbata. Wreszcie, regularne czyszczenie pomaga zapobiegać chorobom dziąseł, ponieważ usuwa bakterie, które mogą powodować choroby przyzębia, jeśli nie są leczone!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*