Człowiek i styl

Język hiszpański – dlaczego warto go znać?

Język hiszpański – dlaczego warto go znać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hiszpański jest językiem urzędowym w 23 krajach, co czyni go drugim najczęściej używanym językiem na świecie.

Hiszpański jest językiem romańskim, który rozwinął się z łaciny. Jest bardzo podobny do portugalskiego, włoskiego i francuskiego i dzieli z nimi wiele słów. Jednakże, ponieważ rozwinął się oddzielnie od tych języków, istnieją między nimi również różnice.

Językiem hiszpańskim posługuje się ponad 500 milionów ludzi na świecie (w tym 400 milionów rodzimych użytkowników). Jest językiem urzędowym Hiszpanii i 21 innych krajów, w tym Meksyku, Kolumbii i Argentyny. Mówi się nim również w niektórych częściach Europy (głównie na Wyspach Kanaryjskich), a także w niektórych częściach Afryki Północnej, Ameryki Środkowej i Ameryki Południowej.

Hiszpański ma wiele zalet w porównaniu z innymi językami:

Jest łatwy do nauczenia się 

Hiszpański ma prostą strukturę gramatyczną, dzięki czemu łatwo nauczyć się koniugacji czasowników czy prawidłowego użycia zaimków. Możesz zacząć mówić po hiszpańsku bardzo szybko, nawet jeśli nigdy wcześniej nie uczyłeś się innego języka obcego!

Zabawa 

Hiszpański może być używany zarówno do zabawy, jak i do nauki! Tak wiele osób na całym świecie uczy się hiszpańskiego, że istnieje wiele zasobów dostępnych online, z których możesz korzystać, aby zapewnić sobie rozrywkę i jednocześnie uczyć się nowych słówek!

Jest przydatny 

Hiszpański jest przydatny, ponieważ otwiera możliwości podróżowania po całym świecie! 

Jeśli potrzebujesz materiałów do nauki, to księgarnia językowa, jest miejscem, w którym znajdziesz wszystko to czego potrzebujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*