Hobby i sport

Akcesoria przydatne w hodowli papug

Akcesoria przydatne w hodowli papug
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Papugi to ptaki charakteryzujące się niezwykle barwnym upierzeniem. Nie dziwi zatem fakt, że na ich hodowlę we własnym domu lub mieszkaniu decyduje się całkiem sporo osób. Najbardziej popularne gatunki to m.in. żako, lorysa, ara, kakadu, afrykanka, aleksandretta oraz niewielka papużka falista. Jeśli i my zamierzamy posiadać tego rodzaju zwierzę, powinniśmy koniecznie zaopatrzyć się w szereg akcesoriów, które w znacznym stopniu ułatwiają opiekę nad nim, a także zapewniają mu pełne bezpieczeństwo.

Bez porządnej klatki się nie obejdzie

Hodowanie papugi w warunkach domowych wymaga przede wszystkim zagwarantowania jej wystarczająco dużej i solidnie wykonanej klatki, która będzie pełniła rolę przestrzeni przeznaczonej zarówno do wypoczynku, jak i zabawy. Na rynku znajdziemy modele kwadratowe oraz okrągłe, choć te pierwsze są bardziej polecane, bo ptak czuje się wewnątrz wybitnie komfortowo. Klatka musi być zawsze wyposażona w kilka istotnych udogodnień. Mowa tutaj zwłaszcza o huśtawce do siedzenia, szufladzie z uchwytem do gromadzenia nieczystości i specjalnym pojemniku na wodę z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

W środku konieczne jest ponadto umieszczenie podwójnego karmidła zasobnikowego z żerdką, które można bez problemu powiesić na dowolnym elemencie konstrukcji. Posiada je w swoim asortymencie ten sklep online: https://specdrob.pl/. Nie obejdzie się również bez rozmaitych zabawek umilających zwierzęciu czas spędzany w samotności (pod naszą nieobecność). Zaliczamy do nich choćby dzwoneczki wydające odgłosy, sznureczki kokosowe, koraliki, a nawet łamigłówki i elementy interaktywne. Pozostałe ciekaw akcesoria to m.in. oświetlenie LED, sondy automatyczne do karmienia czy transportery do przenoszenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*