Co wziąć pod uwagę przy zakupie drona?

Wybierając odpowiedni model drona, w pierwszej kolejności trzeba zastanowić się, do jakich celów będziemy go używać. Jeżeli jest to dopiero początek naszej przygody z bezzałogowymi statkami powietrznymi raczej nie warto od razu rzucać się na głęboką wodę i kupować bardzo profesjonalnego modelu.

Na początku spokojnie wystarczy nam dron z kamerą w cenie 200-500 złotych. Takie urządzenia od firmy Osmo przeznaczone są dla początkujących użytkowników, a ich pilotaż nie jest zbyt skomplikowany.

Wystarczy opanować sterowanie za pomocą drążków by móc cieszyć się lotem i móc nagrywać filmy video oraz robić zdjęcia w locie. Jeśli jednak chcemy robić to bardziej profesjonalnie, lepiej wyposażyć się w drona zintegrowanego z telefonem komórkowym. Wtedy obraz z kamery widzimy na ekranie smartfona, dlatego mamy pełną kontrolę nad wykonywaniem zdjęć oraz lotem naszego statku powietrznego.

Wyższa jakość = wyższa cena

Na drugim biegunie znajdują się urządzenia przeznaczone dla profesjonalistów, ale te kosztują jednocześnie najwięcej. Są za to wyposażone w kamery nagrywające wysokiej jakości filmy. Przydadzą się osobom, które planują nagrywać na przykład swoje wakacyjne przygody. Kamera zamontowana w takim dronie jest już niezwykle profesjonalna i wyposażona w wysoką rozdzielczość oraz najnowsze systemy stabilizacji obrazu.

Takie drony mają jednak zasadniczą wadę – jest nią cena. Planując zakup takiego urządzenia, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Mało kto więc może sobie pozwolić na tak kosztowny gadżet.

Zostaw Komentarz

dwanaście + 9 =