Czy opłaca się ogrzewać dom ekogroszkiem?

Ekogroszek to materiał opałowy, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Wynika to z faktu, że wbrew powszechnym opiniom jest to paliwo tanie w eksploatacji i znacznie bardziej opłacalne niż choćby olej, gaz czy prąd elektryczny. Ekogroszek dostępny na https://www.sambudrol.pl/ jest uzyskiwany ze zwykłego węgla kamiennego albo brunatnego i spalany w nowoczesnych kotłach z podajnikiem, dzięki czemu ilość popiołu i innych szkodliwych substancji zostaje ograniczona do minimum. A to nie jedyna jego zaleta. 

Paliwo ekonomiczne i niezwykle wygodne w eksploatacji

Ekogroszek to paliwo posiadające wiele zalet, które sprawiają, że jest coraz chętniej wybierane jako główny materiał opałowy do domów jednorodzinnych i nie tylko. Jest to przede wszystkim produkt wysokoenergetyczny, z bardzo niską zawartością zarówno siarki, jak i miału węglowego. Tona kosztuje między 600 a 900 złotych, co jest ceną opłacalną, ale pod warunkiem, że materiał jest wysokiej jakości i pochodzi ze sprawdzonego źródła – wartość opałowa musi wynosić co najmniej 26-30 MJ/kg. W ten sposób w ciągu zimy na ogrzewanie wydamy maksymalnie 4500 zł (przy zużyciu 4-5 ton ekogroszku). Dodajmy jednak, że w większości przypadków kwota ta wynosi około 1500-2000 zł.

Omawiane paliwo wypada bardzo korzystnie zwłaszcza w porównaniu z olejem opałowym, gazem oraz prądem – pozwala bowiem zaoszczędzić w skali roku nawet do 40% na rachunkach. Wszystko dzięki kotłowi z podajnikiem, który sprawia, że nie ma konieczności nieustannego dosypywania opału. W tym przypadku materiał jest bowiem automatycznie podawany z zasobnika. Jedynym obowiązkiem osoby obsługującej jest uzupełnianie go co kilka dni.

Zostaw Komentarz

17 + cztery =