Ogród i dom

Czy rodzaj lampy ma wpływ na wystrój salonu?

Czy rodzaj lampy ma wpływ na wystrój salonu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lampa jest bardzo ważnym elementem wystroju wnętrza i ma niebagatelny wpływ na wygląd każdej aranżacji. Z oświetleniem Italux możemy tworzyć nastrój, powiększyć pomieszczenie lub idealnie rozświetlić. Przekonaj się sam.

Moc zwykłej lampki

Zacznijmy od jednego z popularniejszych rodzajów lamp, jakim jest lampa stojąca. Wybór modelu oryginalnego, o niecodziennych kształtach lub kolorach może stanowić gustowny dodatek, który nada salonowi nowoczesny charakter. Czasami taki drobny element sprawia, że pokój zyskuje odświeżony wygląd. Poza tym, tworzą ciepły, sympatyczny klimat, który doskonale współgra z tym pomieszczeniem, które najczęściej stanowi miejsce wspólnych spotkań rodziny. Daje też intymność, kiedy wybieramy lampę punktową, o wąskim, skierowanym w jedno miejsce strumieniu światła.

W przypadku lamp Eglo wiszących najważniejszy jest wybór modelu do charakteru wnętrza. Zbyt duży i zdobny może przytłoczyć pomieszczenie, z kolei minimalistyczny zniknąć w nowoczesnym wnętrzu. Dlatego szklane i metalowe nadają się do wnętrz urządzanych w stylu industrialnym, a drewniane lub papierowe w tradycyjnych. Na https://elektromag.pl/pl/producer/Eglo/23 znajdziemy ich różne modele, które można dopasować do każdego salonu.

Pozostaje jeszcze kwestia lamp naściennych, np. kinkietów. To dodatkowe oświetlenie ma bardzo dużo funkcji uzależnionych od miejsca umieszczenia oraz skierowania wiązki światła. Przede wszystkim wpływa na podkreślenie pewnych elementów wnętrza, np. umieszczone nad obrazami mogą je wspaniale eksponować. Z kolei tego rodzaju lampy odwrócone ku górze spowodują, że salon będzie się wydawał wyższy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*