Czym i jak ozdobić domowy korytarz?

Wystrój mieszkania świadczy o jego właścicielach. Ich zainteresowaniach, stylu życia i upodobaniach. Korytarz będący częścią przejściową domu dostępną dla każdego gościa może stanowić naszą najlepszą wizytówkę.

Wielowymiarowy komunikat

Zdaje się, że niegdyś przestrzeń pomiędzy głównymi pomieszczeniami była miejscem bagatelizowanym i nie przykładano wagi do jej wystroju tak, jak to miało miejsce w przypadku pokoi. Nie wszyscy wyrażają chęć na zwiedzanie ich sypialni czy gabinetu przez każdego odwiedzającego i traktują je jako miejsca bardzo prywatne. Dlatego też korytarz, który jest ogólnodostępny i wystawiony na pierwszy kontakt wart jest uwagi i specjalnego zaaranżowania. Podstawowym sposobem jest wybór niestandardowego koloru ścian. Możemy pokusić się także o farbę tablicową, na której można wyrażać swoje uczucia lub zapisywać ważne informacje.

Nie są to jednak rozwiązania nowatorskie i nie dają takich możliwości jak coraz popularniejsze fototapety będące rodzajem wielkoformatowej dekoracji. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów dostosowywanych do interesujących nas wymiarów, a ponadto istnieje możliwość wykonania spersonalizowanego wydruku z własnego zdjęcia. Różne rodzaje materiałów, na których są one realizowane, umożliwiają dopasowanie odpowiedniego z nich do naszego wnętrza, a dodatkowe laminowanie chroni przed uszkodzeniami i blaknięciem.

Osobiste detale

Jeśli nie chcemy pokrywać całej powierzchni ściany, mamy możliwość wyboru dekoracji o mniejszych gabarytach. Tradycyjne zdjęcia w ramkach prawdopodobnie nigdy nie stracą na aktualności, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołączyły do nich ozdobniki o nieco innym charakterze. Podobnie jak w przypadku fototapet, obrazy na płótnie można zaadaptować do własnych potrzeb, wybierając interesującą nas grafikę w dowolnym formacie lub złożyć indywidualne zamówienie.

Wysokie standardy nadruku oraz ciekawa forma wyróżniają je na tle płaskich struktur. Dawniej plakaty były nieodłącznym elementem czasopism w szczególności muzycznych i to do ich zawartości oraz aktualnych trendów zależało, co nowego zawisło nad łóżkiem. Obecnie nie jesteśmy już skazani na koncepcje wydawcy i mamy możliwość wyboru tematyki zgodnej z naszymi zamiłowaniami oraz wielkość odpowiedniej do danej przestrzeni.

Niejednokrotnie współczesne mieszkania ze względu na popularność danego stylu nie różnią się od siebie znacząco i powielają utarte schematy. Katalogowe wnętrza spotykamy na każdym kroku. Nic w tym dziwnego, ponieważ moda zawsze była obecna także w tej dziedzinie. Dodatki są tym, co może wyróżnić nas spośród pozostałych i stanowią bardzo ważny element reprezentujący naszą osobowość.

Zostaw Komentarz

14 − 9 =