Forma i zdrowie

Detox sokowy – na czym polega?

Detox sokowy – na czym polega?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmagasz się z przewlekłym uczuciem zmęczenia, masz problemy skórne takie jak tłusta cera, zapchane pory i trądzik, a dodatkowo często walczysz z uczuciem ciężkości po posiłkach i naprzemiennymi wzdęciami, zaparciami i biegunkami? Marzysz o oczyszczeniu organizmu, poczuciu lekkości i poprawie samopoczucia? Detox sokowy jest dla Ciebie. Ta krótka dieta polega na spożywaniu wszystkich posiłków w formie soków warzywno-owocowych i jest świetnym rozwiązaniem dla osób pragnących odzyskać dobre samopoczucie, zmienić styl życia na zdrowszy i zrzucić kilka zbędnych kilogramów. 

Jak wygląda dieta sokowa?

Detox sokowy polega na przyjmowaniu, najlepiej o stałych porach, posiłków w formie płynnej. Najczęściej są to po prostu soki warzywno- owocowe w różnych wariantach. Ważna jest jakość soków- żeby zachować najbardziej pożądane wartości odżywcze pochodzące z owoców i warzyw powinny być to soki  świeżo wyciskane, tłoczone na zimno i nie pasteryzowane. Z tego względu większość produktów gotowych do kupienia w sklepie nie będzie się nadawało do przeprowadzenia diety.

W roślinach drzemie moc witamin i minerałów, a dodatkowo zawarty w nich błonnik czynnie oczyszcza układ pokarmowy i powoduje uczucie sytości. Skutkami dobrze przeprowadzonego detoxu sokowego są poprawa jakości i wyglądu włosów, wzmocnienie paznokci i wyraźnie jędrniejsza i gładsza skóra. Dieta sprawia, że odzyskuje się siłę i energię, a dodatkowym atutem jest spadek masy ciała. Szczegóły diety możesz sprawdzić na stronie https://www.kapitan-cook.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*