Zmiany klimatu powodują, że częściej zdarzają się deszcze nawalne. Woda, której z nieba w krótkim czasie spada spora ilość nie wsiąka w ziemię. Dzieje się tak dlatego, że podczas intensywnych opadów woda spływa po powierzchni ziemi, bo jest jej więcej niż może wsiąknąć w glebę. Co zatem zrobić, żeby temu zapobiec? Dowiesz się czytając ten artykuł.
Woda, która spada na Twoją działkę nie musi się marnować. Zamiast odprowadzać ją do kanalizacji deszczowej warto pomyśleć o jej magazynowaniu. Służą do tego zbiorniki na deszczówkę. Przykłady tego typu urządzeń można zobaczyć m.in. pod adresem http://www.carbo-san.com/zbiorniki/na-deszczowke/naziemne. Występują różne rodzaje zbiorników, które można dostosować do indywidualnych potrzeb.
Gromadzenie wody opadowej pozwoli na podlewanie ogródka w czasie upałów. Korzystając ze zgromadzonej wody można zaoszczędzić pieniądze. Dodatkowo w związku ze zmianą przepisów działki, które będą miały wysoki współczynnik zabudowy będą obciążone dodatkowym podatkiem. Do wyliczeń będzie brana pod uwagę nie tylko powierzchnia zabudowy domu, ale też wszelkiego rodzaju tereny utwardzone. Wliczone zostaną chodniki, podjazdy do garaży i wszelkie inne powierzchnie wyłożone nieprzepuszczalnymi materiałami.
Tej opłaty można uniknąć stosując urządzenia do retencjonowania wody. Do takich należą zbiorniki na deszczówkę. Decydując się na taki zbiornik nie tylko wspieramy działania ekologiczne, ale możemy też zaoszczędzić pieniądze.