Człowiek i styl

Lista rzeczy, bez których nie można pojechać na ferie w góry – co należy ze sobą zabrać?

Lista rzeczy, bez których nie można pojechać na ferie w góry – co należy ze sobą zabrać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ferie to czas, który większość ludzi postanawia spędzić na połączeniu odpoczynku wraz ze spędzaniem czasu z bliskimi. Ze względu na porę roku, niskie temperatury oraz zimowy klimat sprzyjają wyjeżdżaniu na stoki narciarskie czy też górskie szlaki. Zależnie od upodobań wybierane są zarówno góry w Polsce, jak i poza granicami kraju. Co warto zabrać na taki wyjazd? Jak przygotować się i na co być gotowym podczas ferii w górach?

Odpowiedni ubiór

Wyjazd w góry w czasie ferii zimowych wiąże się głównie z koniecznością zaopatrzenia się w odpowiedni strój. Temperatura w górach jest niższa niż w innych częściach kraju, a towarzyszy jej także zimny wiatr. Z tego względu najważniejszą częścią bagażu powinny być ubrania odpowiednie do warunków atmosferycznych. Nie wystarczy jedynie ciepła kurtka. Najlepszym wyborem będzie odzież wierzchnia przeznaczona specjalnie na snowboard, narty oraz zimowe wyprawy w góry. Taką odzież można znaleźć na stronie https://gagaboo.com/, która oferuje swoim klientom szeroki wybór kurtek, spodni oraz zestawów z koszulkami w niespotykanych wzorach. Przeciwwiatrowa i termoaktywna odzież, to najlepszy wybór na ferie w górach. Dodatkowo, wyjeżdżający powinni zaopatrzyć się w dobre, usztywniane buty. Powinny one być ocieplane oraz przeznaczone właśnie do wyjść na szlaki. Ponadto wręcz obowiązkowe jest posiadanie do nich raków. Do butów warto poszukać również grubych, termoaktywnych skarpet, które sprawią, że nie trzeba będzie opuszczać stoku po godzinie z powodu zmarzniętych stóp.

Przydatne akcesoria

Posiadając komplety odpowiednio dobranej odzieży, trzeba zająć się wyposażeniem plecaka, z którym wybieramy się na wyjazd. Dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą termosów, które pozwolą na rozgrzanie się ciepłym napojem czy też ogrzewaczy do rąk, które choć niepozorne, potrafią pomóc w wielu krytycznych sytuacjach. W końcu dłonie i stopy są najbardziej narażone na odmrożenia. Jeśli plan wyjazdu to przede wszystkim spędzanie czasu na różnych stokach narciarskim, pomocnym może być zakupienie własnego zestawu sprzętu, zależnie od możliwości. Własne, dobrze dobrane, gogle, rękawice czy kask pozwolą zaoszczędzić wiele czasu spędzanego w wypożyczalni sprzętu na mierzeniu ekwipunku oraz sprawią, że przejazdy będą niezapomniane i przede wszystkim komfortowe. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*