Technologie & IT

Dlaczego warto owijać bele folią kiszonkarską?

Dlaczego warto owijać bele folią kiszonkarską?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Owijanie bel siana folią kiszonkarską to powszechna praktyka, która może pomóc przedłużyć ich żywotność. Folia kiszonkarska to cienki arkusz plastiku, który pokrywa belę kiszonki, zapobiegając jej wysychaniu. Odpowiednie owinięcie pomaga również chronić bele przed zanieczyszczeniami i pleśnią. Folia do kiszonek jest często stosowana w połączeniu z siatką do kiszonek, aby jeszcze bardziej chronić kiszonki przed niepożądanymi gośćmi. Czemu dokładnie służy folia do sianokiszonki?

Zapobieganie moknięciu

Głównym powodem owijania siana jest zapobieganie jego zamoknięciu. Siano może zamoknąć podczas deszczu, a także od rosy, śniegu, a nawet od kondensacji na zewnątrz beli. Kiedy siano staje się mokre, tworzy pleśń i grzyby, które nie są pożądane, ponieważ zrujnują wartość odżywczą siana i powodują nieprzyjemny zapach, z którym będziesz musiał walczyć podczas karmienia swoich zwierząt.

Spowolnienie wysychania siana

Innym powodem owijania bel folią kiszonkarską jest zapobieganie ich zbyt szybkiemu wysychaniu. Jeśli siano wyschnie zbyt szybko, może stracić część swoich wartości odżywczych i stać się mniej smaczne dla zwierząt. Folie kiszonkarskie są wykonane ze specjalnego rodzaju tworzywa sztucznego, które zostało poddane działaniu dodatków, dzięki czemu pozostają elastyczne i giętkie nawet po wyschnięciu. Pozwala to na utworzenie szczelnego zamknięcia wokół zewnętrznej części beli, dzięki czemu powietrze nie może dostać się do środka i całkowicie wysuszyć siana.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*