Człowiek i styl

Dlaczego warto uczyć dziecko języka obcego już od najmłodszych lat?

Dlaczego warto uczyć dziecko języka obcego już od najmłodszych lat?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okres pierwszych trzech lat życia dziecka to czas bardzo intensywnego rozwoju mowy i rozumienia języka. Proces ten rozpoczyna się już podczas życia prenatalnego i jest kontynuowany po urodzeniu. Małe dziecko niemalże „chłonie” język, którym się do niego zwracamy i który słyszy na co dzień. Badania naukowe wykazały, że nawet noworodki zapamiętują podstawowe struktury i melodię języka, który usłyszały jako pierwszy. Warto wykorzystać ten fakt i rozpocząć oswajanie dziecka z językiem obcym od maleńkości. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, dobrze jest zwrócić się o pomoc do specjalistów. Jeśli chodzi o takie miejsca jak szkoła językowa Kraków dysponuje bogatą ofertą placówek stworzonych specjalnie z myślą o najmłodszych dzieciach.

Angielski dla maluchów

Jeśli zdecydujemy się na zapisanie dziecka do szkoły językowej, warto zapoznać się z tym, co oferują poszczególne miejsca oraz jaką metodą nauczania się posługują. Istotne jest, aby lekcje prowadzone były w przyjaznej atmosferze oraz poprzez zabawę. Małe dzieci zwykle nie potrafią skupić uwagi na dłużej niż kilka minut oraz mają ogromną potrzebę ruchu. Zajęcia powinny być zatem dla dzieci interesujące, różnorodne i bogate w aktywność fizyczną.

Świetnie sprawdza się nauka połączona z elementami muzycznymi i tańcem. Szkoła językowa, m.in. taka jak ta: http://www.malalingua.com.pl/, zatrudnia profesjonalnych i przygotowanych do pracy z dziećmi lektorów. Metodą nauczania jest nowatorski program Mała Lingua, oparty na autorskich materiałach dydaktycznych i przeznaczony dla dzieci już od 3 roku życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*