Ogród i dom

Gdzie lepiej wstawić fotel, a gdzie pufę?

Gdzie lepiej wstawić fotel, a gdzie pufę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenie każdego pokoju jest bardzo istotne pod kątem komfortu. Ten zależy natomiast mocno od tego, jak umieścimy w nim konkretne meble. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić, może nam pomóc projektant wnętrz. Poniżej udzielimy jednak kilku praktycznych porad co do tego, w jaki sposób można urządzić nasz salon tak, by zarówno nam jak i naszym gościom służył on w najlepszy możliwy sposób.

Rozlokowujemy meble

Jeśli dotychczasowy układ mebli nam nie odpowiada, najlepiej wykonać jego całkowitą zmianę. Nie znaczy to, że musimy doprowadzać do kompletnego rozgardiaszu w naszym mieszkaniu. Weźmy kartkę papieru, narysujemy na niej wymiary pokoju, a następnie zaznaczajmy gdzie dany mebel ma stać. W przypadku foteli, dobrym pomysłem będzie postawienie ich w jednym z kątów. Są one bowiem na tyle niewielkie, że bez problemu się tam zmieszczą. Jeśli w salonie ma znaleźć się również duża pufa, to tutaj dobrze jest wygospodarować dla niej nieco miejsca pod ścianą, mniej więcej w połowie jej długości.

Poszukujemy komfortu

Jeśli chcemy mieć salon komfortowy, ale jednocześnie nowoczesny, możemy część mebli ustawić nie pod ścianami, ale w środku pomieszczenia. Jest to dobre wyjście z sytuacji tam, gdzie na środku pokoju umieszczamy duży stół. Przy nim mogą stać krzesła, fotele, albo pufa piłka. Jeśli rozrysowywanie na kartce papieru nie daje dla na wystarczająco dobrego wyobrażenia o tym, jak ostatecznie pomieszczenie będzie się prezentować, spróbujmy programu komputerowego. Tam możemy wykonać trójwymiarowy model każdego pomieszczenia oraz mebli i przemieszczać je do woli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*