Dom i otoczenie

Gdzie zamontować szambo betonowe?

Gdzie zamontować szambo betonowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szamba betonowe muszą być zainstalowane na betonowej płycie lub podkładce. Można je również zainstalować na niewielkiej ilości żwiru, ale nie jest to najbardziej idealna sytuacja. Jeśli to możliwe, najlepiej zainstalować szambo na betonowej podkładce lub płycie.

Najczęstszym problemem z szambami jest to, że są one instalowane zbyt blisko podjazdów, chodników, patio i innych konstrukcji. To powoduje, że ziemia wokół zbiornika zagęszcza się z czasem, co z kolei powoduje, że w betonie pojawiają się pęknięcia.

Równy teren

Betonowy zbiornik na szambo powinien być zainstalowany w równym obszarze terenu nieruchomości, z dala od budynków i innych konstrukcji. Między zbiornikiem a budynkiem powinno być co najmniej 3 metry.

Wolny od zarośli

Teren wokół zbiornika powinien być wolny od zarośli i innej roślinności, która mogłaby zablokować dostęp do zbiornika lub zatkać jego rurę wylotową. Ziemia wokół zbiornika powinna opadać w kierunku rury wylotowej, aby zapobiec zaleganiu wody w tym miejscu.

Ujemne temperatury

Jeśli mieszkasz w obszarze, gdzie temperatury zamarzania są powszechne, to najlepiej zainstalować szambo betonowe pod ziemią. Można jeszcze użyć prefabrykatów betonowych szamba nad ziemią, jeśli mieszkasz w obszarze, gdzie temperatury zamarzania nie są powszechne lub jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na zbiornik pod ziemią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*