Ogród i dom

Jak dbać o porcelanę, czyli jak myć porcelanę aby jej nie uszkodzić?

Jak dbać o porcelanę, czyli jak myć porcelanę aby jej nie uszkodzić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Porcelanę nadal można znaleźć w wielu domach. Nie tylko tam, gdzie mieszkają starsze osoby. Również wiele młodych osób z wielką przyjemnością sięga po delikatne filiżanki i spodeczki. Picie kawy lub herbaty z takich kompletów sprawia ogromną przyjemność.

Z troski o porcelanowe komplety

Takie zestawy, które można znaleźć na stronie https://otoporcelana.pl/category/do-herbaty-i-kawy-filizanki-i-spodki, świetnie nadają się na prezent. Chociaż można je również kupić dla siebie. Zachwycają pięknym i bardzo starannym wykonaniem. Należy o nie dbać w odpowiedni sposób. Dzięki temu będzie można się nimi cieszyć przez długi czas.

Jak można zadbać o porcelanowe komplety? Nigdy nie można ich kłaść do zmywarki. Kubeczki, spodeczki i inne elementy, wykonane z porcelany, w takich miejscach mogą się potłuc. Wszystko należy myć ręcznie. Najlepiej w plastikowej misce, która będzie stanowić dobre zabezpieczenie przed wszelkimi uszkodzeniami.

Jeżeli ma się do czynienia z porcelaną użytkową, całość najlepiej umyć w ciepłym rozworze wodnym z dodatkiem mydła. Dekoracyjne komplety należy czyści przy udziale roztworu wody z sokiem cytrynowym. Stare zestawy porcelanowe powinno myć się przy pomocy wody zmieszanej z niewielką ilością wybielacza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*