Ogród i dom

Jak działa napęd bramy przesuwnej?

Jak działa napęd bramy przesuwnej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brama przesuwna to jeden z najczęściej wybieranych modeli bram automatycznych. Jej sercem jest napęd, który sprawia, że brama prawidłowo wykonuje swoją funkcję. Czym jest to urządzenie i jak działa?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na montaż bramy przesuwnej, powinniśmy, chociaż pobieżnie zdawać sobie sprawę z tego, jak funkcjonuje jej automatyka. Napęd bramy przesuwnej to urządzenie, które sprawia, że nasza brama funkcjonuje, tak jak powinna. Wprawia ją w ruch i powoduje, że przemieszcza się ona po szynie przesuwnej. Odpowiednio dobrany napęd, inaczej zwany siłownikiem, sprawia, że funkcjonuje ona gładko i bez zarzutu. Siłownik reaguje na sygnał z pilota i powoduje, że przesuwa się ona po szynie, w stronę, której akurat od niej wymagamy.

O czym pamiętać wybierając napęd?

Napęd wprawia naszą bramę w ruch, jest więc najważniejszym elementem jej funkcjonowania. To czy będzie działał zgodnie z naszymi oczekiwaniami, zależy od wybranego modelu. Dlatego, zanim zdecydujemy się na montaż, rozważmy kilka czynników. Przede wszystkim to jak często nasza brama będzie otwierana. Od tego bowiem zależy wybór napięcia w zasilaniu siłownika. Dobrym pomysłem jest także zamontowanie napędu z fotokomórką. Jest to swego rodzaju czujnik, który wykrywa, że na trajektorii bramy znajduje się jakiś przedmiot i automatycznie przerywa zamykanie. Napędy bez fotokomórki sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom. Łatwo zauważyć, że napęd jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania bramy. Zanim zdecydujemy się na jego montaż, przejrzyjmy wszystkie oferty. Ich ciekawe przykłady znajdziemy na przykład tu: https://horsklep.pl/c/89/bramy-przemyslowe.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*