Jak mieć piękny trawnik w ogrodzie?

Mięsisty, równy i oczywiście zielony. To trzy słowa, które opisują idealny trawnik- marzenie każdego posiadacza ogrodu. Wiele osób myśli, że wystarczy dbać o trawę tylko w porze letniej. Rzeczywistość jest jednak inna. Jeżeli właściciel terenu chce, aby jego murawa wyróżniała się na tle innych podwórek, musi troszczyć się o nią przez cały rok. Na szczęście istnieje szereg wskazówek i sprytnych rozwiązań ułatwiających to zadanie. 

W koło jest zielono

W zależności od pory roku konieczne jest cykliczne wykonanie pewnych czynności. Wiosną usuwa się stare źdźbła trawy, areauje podłoże i dosiewa nową trawę. Latem trzeba regulair kosić trawnik, nawozić a także odpowiednio nawadniać ogród. Jesienią warto korzystać ze specjalnych nawozów oraz grabić liście, zaś zimą – systematycznie odśnieżać ogród i usuwać lód.

Te wszystkie zabiegi zdecydowanie podniosą jakość murawy w ogrodzie. Jeżeli chodzi o inne rozwiązania dotyczące szybkiego zazielenienia terenu, bezkonkurencyjna okazuje się technika hydrosiewu. Wykonuje ją wiele profesjonalnych film,a z przykładem takiej oferty można zapoznać się na http://www.zieloneimperium.eu/trawniki/chodziez/.

Metoda ta polega ona na równomiernym rozprowadzeniu odpowiednio połączonych ze sobą komponentów i wody. Taka mieszanka sprawi, że nasiona szybko wykiełkują, a chwasty nie będą się rozprzestrzeniać. Koszt pielęgnacji zdecydowanie spadnie, ponieważ nie trzeba nawozić trawnika. Nawet przy niekorzystnym gruncie możliwy jest szybki wzrost trawy.

Wspominając o metodzie typu hydrosiew Piła jest miastem, gdzie z powodzeniem można znaleźć odpowiednich specjalistów. Takie osoby w rzetelny i kompetentny sposób sporządzą korzystną ofertę i będą służyć wsparciem podczas całego zabiegu.

Zostaw Komentarz

dwa × cztery =