Jak powinien wyglądać perfekcyjny salon?

Wyposażenie salonu jest szczególnie istotne z uwagi na podwójną funkcję, jaką pełni to wnętrze. Wysokiej jakości meble utrzymane w wybranej stylistyce są dowodem gustu i wizytówką domowników. Jednocześnie salon powinien być maksymalnie funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowania.

Dużo wolnej przestrzeni

Salonu na pewno nie należy zapełniać nadmierną ilością wyposażenia. Obecnie modne są zwłaszcza te style, w których mebli jest niewiele, za to reprezentują wysoką jakość. W minimalizmie, modernizmie czy stylu skandynawskim przestrzega się zasady, że mniej znaczy więcej. Stąd tak wielkie upodobanie w meblach wielofunkcyjnych oraz jasnej, raczej ujednoliconej kolorystyce. Poza wygodną kanapą przyda się stolik kawowy. Na co dzień stawia się tam filiżanki kawowe, ale jeżeli zajdzie taka potrzeba zmieści się również zastawa dla zaproszonych gości. Salon często pełni rolę domowej biblioteczki. Jeżeli w pomieszczeniu nie ma zbyt wiele miejsca, zamiast regału na książki przydadzą się półki wiszące na ścianie. Minimalistyczne, aczkolwiek bardzo praktyczne rozwiązanie.

Oświetlenie to priorytet

Ergonomicznie urządzony salon musi mieć wiele różnych źródeł światła. Tego górnego używa się raczej sporadycznie, dlatego tak istotne jest oświetlenie punktowe. Modne są obecnie lampy stojące do salonu, które ustawia się najczęściej przy kanapie. Na ścianach sprawdzą się kinkiety, a na szafkach mniejsze lampki. Im więcej takich pojedynczych źródeł światła, tym salon będzie przytulniejszy i bardziej funkcjonalny.

Zostaw Komentarz

2 × pięć =