Biznes i finanse

Jak skutecznie zadbać o czyste powietrze w biurze?

Jak skutecznie zadbać o czyste powietrze w biurze?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Tak jak w domu, tak samo czyste powietrze w biurze jest bardzo ważne. Należy je oczyszczać, aby nie było ono pełne drobnoustrojów chorobotwórczych, kurzu, pyłów i innego rodzaju zanieczyszczeń. Istnieją na rynku różne sprzęty, a także sposoby i rozwiązania, które warto zastosować w biurze, które skutecznie oczyszczą nam powietrze, którym oddychamy.

Regeneracyjne dopalacze termiczne – RTO

Dopalacz termiczny służy do oczyszczania powietrza. Działa on za pomocą wykorzystania akumulatorów ciepła, które są ceramiczne. Właśnie ich zastosowanie daje nam gwarancję ekonomicznego wykorzystania niezależnie od stężenia jakie mają zanieczyszczenia w powietrzu, również nawet przy bardzo wysokich strumieniach objętości powietrza. Możliwe jest także działanie bez spalania dodatkowej ilości paliwa nawet przy niskich stężeniach rozpuszczalnika na wlocie do urządzenia, a to dzięki wykorzystaniu ceramicznego, regeneracyjnego akumulatora ciepła – zasobnik ciepła. Regeneracyjny dopalacz termiczny nie tylko oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji, ale także odzyskuje część z nich, by mogły one być ponownie użyte w procesie produkcyjnym. Jest to bardzo energooszczędna opcja do naszego biura, jeżeli chodzi o sprzęt.

Wietrzenie

Częste wietrzenie pomieszczenia to bardzo prosty i łatwy sposób na oczyszczenie powietrza. Należy to robić nawet w okresie zimowym czy w niepogodę. Aby wietrzenie było skuteczne, powinno się odbywać krótko, lecz intensywnie. Wietrzenie, które potrwa choćby kilka minut umożliwi nam wpuszczenie świeżego powietrza do naszego pomieszczenia i odświeżenie go.

Kontrola wilgoci

W wilgotnym miejscu kumulują i rozwijają się zanieczyszczenia. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o poziom wilgotności naszego powietrza w domu. Prawidłowa wartość to od 40 do 60 procent w pomieszczeniach mieszkalnych. Aby śledzić poziom wilgoci w naszym wnętrzu warto zaopatrzyć się w wilgotnościomierz. W tym celu mogą pomóc nam osuszacze powietrza jak i również system wentylacji. Nie wolno zasłaniać kratek wentylacyjnych.

Gdy będziemy regularnie dbali o stan powietrza w naszym domu to będziemy czerpali z tego wielorakie korzyści, takie jak na przykład lepsza koncentracja i samopoczucie, a więc także o wiele bardziej efektywna praca i nauka. Będziemy także przeciwdziałać infekcjom oraz alergiom. Nie będzie także obecnego nieprzyjemnego zapachu związanego z wilgocią, jeżeli nasze powietrze będzie zdrowe i czyste.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*