Hobby i sport

Jak szybko zrzucić nadprogramowe kilogramy w zaciszu własnego domu?

Jak szybko zrzucić nadprogramowe kilogramy w zaciszu własnego domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie każdy z nas ma czas lub możliwości by uczęszczać na siłownię lub basen. Nie są to jednak jedyne sposoby na pozbycie się zbędnego cellulitu. Można to zrobić bez wychodzenia z domu. Podpowiadamy w jaki sposób.

Ćwiczenia w domu – podstawowe zasady

Trening na odchudzanie w domowym zaciszu jest efektywny tylko wtedy, gdy trzymamy się określonych zasad. Obok ćwiczeń niezwykle ważną rolę odgrywają tu dieta, świadomość i odpowiednia ilość snu. Chcąc zrzucić zbędne kilogramy warto wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne dla naszego organizmu. Należy jeść regularnie i zdecydowanie unikać niezdrowych przekąsek. Trening na odchudzanie trzeba wykonywać systematycznie, przynajmniej 3 razy w tygodniu, inaczej nie przyniesie on zamierzonych efektów.

Formy treningu

Przed rozpoczęciem treningu nie można zapominać o rozgrzewce. Ogranicza ona ryzyko kontuzji, a także odpowiednio przyśpiesza tętno i krążenie krwi. Ćwiczenia na odchudzanie w domu należy wykonywać przez co najmniej 30-40 minut. Dopiero po 20 minutach wysiłku organizm zaczyna spalać tłuszcz, do tego czasu czerpie energię głównie z węglowodanów.

Popularnymi ćwiczeniami na zrzucenie nadprogramowych kilogramów są między innymi przysiady lub wykroki. Najlepsze efekty przynosi jednak trening cardio, zwany też wytrzymałościowym. Taki rodzaj ćwiczeń poprawia wydolność serca i pomaga zrzucić nadmiar tłuszczu. Przykładem takiego treningu jest bieganie, które można wykonać również w domu. Wystarczy zainwestować w bieżnię elektryczną, która sprawdza się w przypadku początkujących oraz zaawansowanych biegaczy. Taki sprzęt można zakupić np. na stronie https://www.abfitness.pl/sklep-sprzet-fitness-bieznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*