Jak ubrać dziecko na szkolną uroczystość?

Szkolna uroczystość, taka jak choćby zakończenie roku, jest jedną z tych okazji, podczas których należy przestrzegać określonych reguł dotyczących stylizacji. Oczywiście nie oznacza to, że musi ona być sztywna i niezbyt wygodna. W sklepach odzieżowych z pewnością znajdziemy wiele ciekawych elementów garderoby charakteryzujących się estetycznym wyglądem, a jednocześnie wystarczająco modnych. Pamiętajmy jednak o tym, że uroczyste ubrania dziecięce często określa regulamin danej szkoły, więc i do tych zasad warto się stosować.

Postaw na skromność i umiar

Dobierając strój na uroczystość szkolną, pamiętajmy o zasadzie, że najlepiej sprawdzają się stylizacje skromne i oszczędne pod względem kolorystycznym. Jeśli chodzi o dziewczynki, to z pewnością odpadają wszelkie ozdobne sukienki w stylu balowym. Można natomiast zdecydować się na klasyczną biała bluzkę i czarną spódnicę, ewentualnie sukienkę w dyskretną kratę lub kropki. Przy chłodniejszych temperaturach warto zalożyć sweterek rozpinany, taki jak ten dostępny na https://www.loppo.pl/pl/c/Sweterki-rozpinane/661. Biel z powodzeniem ożywimy cekinami albo niewielką kolorową aplikacją.

Z kolei chłopcy zdecydowanie najlepiej wyglądają w eleganckiej białej lub błękitnej koszuli z długim rękawem (może być też krótki, jeśli jest lato), a także ciemnych spodniach z materiału. Alternatywą dla tych ostatnich są granatowe, proste jeansy – to dla zwolenników nieco bardziej luźnego stylu. Warto podkreślić, że strój na uroczystość szkolną powinien być elegancki, ale nie jest to równoznaczne z monotonią. Taką stylizację można bowiem w łatwy sposób ożywić, stosując dyskretne kolorowe dodatki w postaci kolczyków, bransoletek, wisiorków, kolorowych opasek, eleganckich poszetek oraz much. Zalecane obuwie to wygodne balerinki (dla dziewczynek), materiałowe półbuty lub buty sportowe w kolorze innym niż biały (dla chłopców).

Zostaw Komentarz

siedemnaście − szesnaście =