Jak uzyskać wizę bez stania w kolejkach?

Formalności związane z załatwianiem wyjazdu za granicę nieraz przyprawiają nas o zawrót głowy. Jeśli chodzi o wyjazd do krajów za oceanem typu Ameryka czy USA proces jest jeszcze bardziej skomplikowany i czasochłonny, ponieważ przy przekraczaniu granicy tych państw wymagane jest posiadanie wizy. Jak zdobyć ten dokument?

Niezbędne formalności

Wiza jest niczym innym jak dokumentem uprawniającym do pobytu w danym kraju oraz legalnego przekroczenia jego granic. Jest to poświadczenie wydawane przez ambasadę państwa naszej docelowej podróży, które daje nam przyzwolenie na swobodne poruszanie się po regionie danego kraju. 

Sam proces ubiegania się o wizę wymaga przedłożenia wielu dokumentów: wniosku wizowego, paszportu, zdjęcia, dokumentu poświadczającego o stanie zdrowia, zaświadczenia o posiadaniu biletów lotniczych czy potwierdzenia rezerwacji pobytu np. w hotelu. Aby oszczędzić sobie samemu nerwów i sprawić, żeby proces wizowy trwał jak najkrócej, warto kilka miesięcy przed planowaną podróżą czy urlopem sprawdzić, czy mamy ważny paszport, czy nie jest uszkodzony i czy posiada nasze aktualne zdjęcie. 

Pomoc w kwestiach formalnych

Proces ubiegania się o wizę niejednokrotnie wymaga długiego stania w kolejkach i sprostania wielu formalnym zobowiązaniom. Jeśli planujesz podróż czy wyjazd za granicę i zależy Ci na czasie bądź wypełnienie wniosku jest dla Ciebie niejasne, wiele biur i firm których oferta widnieje np. na stronie http://www.wizacenter.pl oferuje swoje usługi pośredniczące. Poza szczegółowym przedstawieniem zasad ubiegania się o samą wizę, udzielają one także wszelkiej pomocy w zakresie: 

  • wyrobienia wizy na czas oraz przyspieszenia tego procesu w razie potrzeby
  • dostarczeniu gotowej wizy pod wskazany adres, bez wychodzenia z domu
  • doboru najodpowiedniejszego typu wizy (w niektórych krajach są wymagane różne jej rodzaje w zależności od tego, czy podróż jest np. w celach biznesowych)
  • uzyskania niezbędnego poparcia wizowego, tzw. vouchera
  • wyboru najbardziej korzystnego ubezpieczenia turystycznego

Zostaw Komentarz

dziesięć − 7 =