Dom i otoczenie

Jak wyczyścić drewno? Poradnik

Jak wyczyścić drewno? Poradnik
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele powodów, aby czyścić drewno. Podłogi i meble drewniane ze strony https://greywood.pl/ są piękne, ale mogą być trudne do utrzymania. Zaleca się czyszczenie podłóg drewnianych co tydzień, ale nie zawsze jest to możliwe. Aby pomóc utrzymać drewniane podłogi w czystości, wykonaj te proste kroki:

Zmocz podłogę

Użyj nakładki z mikrofibry do mopa i ciepłej wody, aby zmoczyć podłogę. Jeśli masz zwierzęta lub dzieci, używaj wody destylowanej zamiast wody z kranu, ponieważ zawiera ona mniej minerałów i innych cząstek, które mogą stępić lub zarysować podłogę.

Użyj środka czyszczącego

W przypadku trudniejszych plam i zabrudzeń należy użyć środka czyszczącego przeznaczonego specjalnie do twardych podłóg drewnianych. Składniki tych środków zostały zaprojektowane tak, aby były bezpieczne dla podłóg i nie uszkadzały ich wykończenia. Produkty te są sprzedawane w większości sklepów z artykułami żelaznymi i centrów doskonalenia domu i są łatwe w użyciu. Możesz po prostu spryskać obszar nim lub zamoczyć w nim szmatkę i pocierać o plamę, aż zniknie całkowicie.

Użyj papieru ściernego

Aby usunąć ślady zacieków i zadrapań z podłogi, użyj drobnoziarnistego papieru ściernego i pocieraj nim o dany obszar, aż ślad zniknie. Jeśli chcesz usunąć głębszą rysę, użyj zamiast tego papieru ściernego o średniej ziarnistości. Użyj tej samej metody co powyżej, ale pocieraj w kierunku przeciwnym do kierunku ziarna, aby nie stępić ani nie uszkodzić wykończenia podłogi.

Użyj sody

Posyp sodą oczyszczoną cały obszar i pozostaw na 30 minut. Następnie wytrzyj ją wilgotną szmatką lub gąbką i spłucz ciepłą wodą. To usunie wszelkie cząstki żywności zatrzymane w szczelinach podłogi, jak również wszelkie plamy, które mogły się zgromadzić na ich szczycie (takie jak plamy po zwierzętach domowych).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*