Jak zadbać o stopy jesienią?

Jesień to pora roku charakteryzująca się niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Mamy bowiem wówczas do czynienia zarówno z ujemnymi temperaturami, jak i nadmierną wilgocią czy silnym wiatrem. W takich okolicznościach niezwykle istotne znaczenie ma odpowiednia dbałość o stopy, które są narażone na wychłodzenie, pękanie, rozwój grzybicy i powstawanie odcisków. Zaleca się m.in. korzystanie z frezarek podologicznych, czyli nowoczesnych urządzeń służących do kompleksowego przygotowania paznokci przed wykonaniem zabiegu pedicure.

Domowe sposoby sprawdzają się od lat

Kluczowym warunkiem optymalnego zadbania o stopy w okresie jesiennym jest ich fachowa pielęgnacja, polegająca na wykonywaniu pedicure leczniczego z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi i kosmetyków (frezarka, dłuta, skalpele, cęgi, pesety, preparaty zmiękczające, kremy itp.). Najlepiej w tym celu udać się oczywiście do gabinetu doświadczonego podologa, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie przeprowadzić zabieg w zaciszu własnego domu. Wystarczy posiadać podstawową wiedzę i stosowne akcesoria.

Niezbędne czynności o charakterze pielęgnacyjnym to też;

– noszenie perfekcyjnie dobranego obuwia (głównie pod względem rozmiaru i materiału) oraz skarpetek z włókien naturalnych (np. bawełny organicznej, wełny, bambusa)

– cotygodniowy peeling stóp z użyciem dedykowanego preparatu drobnoziarnistego (efektem jest złuszczenie martwego naskórka i pobudzenie krążenia krwi)

– wcieranie kremów o działaniu nawilżającym i zapobiegającym pękaniu skóry

– regularne moczenie stóp w wywarze z naturalnych ziół oraz letniej wodzie z dodatkiem sporej ilości soli morskiej

Zostaw Komentarz

trzynaście + dziesięć =