Ogród i dom

Jaką wannę wybrać?

Jaką wannę wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od kilku już lat wanny są systematycznie wypierane przez kabiny prysznicowe, ale mimo to nadal znajdują mnóstwo zwolenników. I nie ma się czemu dziwić, zważywszy na to, że konstrukcje te pozwalają się znakomicie zrelaksować i odprężyć po całym dniu spędzonym w pracy czy szkole. Na rynku znajdziemy mnóstwo modeli różniących się między sobą zarówno pod względem rozmiaru, jak i kształtu czy materiału wykonania. To właśnie na te parametry trzeba zwracać szczególną uwagę przy zakupie wanny.   

Przydatne wskazówki dla osób urządzających łazienkę

Wybierając wannę do łazienki, w pierwszej kolejności należy podjąć decyzję dotyczącą kształtu i rozmiaru tej konstrukcji. Najpopularniejsze są oczywiście modele prostokątne o uniwersalnych wymiarach 70-100 cm szerokości i 120-200 cm długości. Idealnie nadają się one do większych pomieszczeń, w których można je bez trudu zamontować we wnęce lub w rogu. Drugim rodzajem są wanny asymetryczne, dające znacznie większą dowolność w aranżacji wnętrza. Mogą one być zarówno narożne, jak i wnękowe. Można je zamówić np. na https://elazienki.pl/. Są dostępne w różnych wariantach  – m.in. na planie trapezu, trójkąta czy w kształcie łuku albo łzy. Wymiary tego typu wanien kształtują się w granicach 135-180 cm długości oraz 70-110 cm szerokości.

Jeśli nasza łazienka jest dosyć niewielka (powierzchnia poniżej 4 m2), wówczas najlepszym rozwiązaniem jest mała wanna kwadratowa przyścienna. Omawiane konstrukcje różnią się także pod względem materiałów użytych do ich wykonania. Modele żeliwne są stosunkowo drogie i ciężkie, ale za to prezentują się niezwykle elegancko i stylowo. Przeważnie są wolnostojące, dzięki czemu stanowią doskonałą ozdobę przestrzennych pokoi kąpielowych. Znacznie częściej wybierane są jednak wanny akrylowe, gdyż łatwo można je przestawić, a na dodatek nie są zbyt drogie i nie wychładzają wody. Poza tym wyróżniamy jeszcze wersje stalowe (głównie do wnętrz zaprojektowanych w stylu industrialnym) oraz marmurowe (najbardziej luksusowe).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*