Ogród i dom

Jakie firany wybrać do mieszkania?

Jakie firany wybrać do mieszkania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wystrój okien jest nieodłącznym elementem dekoracji wnętrz. Mieszkanie z odpowiednio dobranymi firanami i zasłonami wygląda estetycznie i zapewnia pełną wygodę i funkcjonalność. Jak powinniśmy dobrać firany, aby pasowały do wnętrza i pełniły oczekiwane funkcje?

Wybór firan do mieszkania

Przy doborze odpowiednich firan należy kierować się nie tylko ich wyglądem i estetyką, ale również funkcjonalnością, jaką powinny pełnić. Ważne przy zakupie jest zwrócenie uwagi na sposób ich mocowania, by pasował do posiadanych karniszy czy szyn. Czasami nie oczekujemy od firan niczego poza estetyką, uzupełnieniem wystroju wnętrza i dopasowaniem do na przykład mebli czy tekstyliów. Ciekawą propozycją mogą być firany makarony, które zarówno w najprostszej, jednokolorowej formie, jak i z nadrukiem czy dodatkami stanowią niebagatelną ozdobę okna.

Klasyczne firany nie zawsze pasują do nowoczesnych wnętrz, dlatego warto rozważyć również alternatywy. Jedną z nich mogą być rolety okienne. Występują one w wielu różnych odmianach. Popularną od kilku lat na rynku opcją są tak zwane rolety dzień-noc, które przez swoją specyficzną budowę mogą pełnić funkcję zarówno firan, przepuszczając dużą ilość światła, jak również zasłon, powodując duże zaciemnienie pomieszczenia.

Bez względu na wybór firan, należy pamiętać o odpowiednim dbaniu o nie – utrzymywaniu w czystości zgodnie z zaleceniami producenta. Niebagatelną zaletą ozdób okiennych jest fakt, że kiedy się nam znudzą, można w łatwy sposób wymienić je na nowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*