Forma i zdrowie

Jakie kosmetyki dla mężczyzn przydadzą się do wrażliwej skóry?

Jakie kosmetyki dla mężczyzn przydadzą się do wrażliwej skóry?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawie połowa mężczyzn w naszym kraju ma wrażliwą skórę, co znacznie utrudnia im golenie zarostu. Często w trakcie tego procesu odczuwają dyskomfort, nierzadko też mają problemy z wysuszoną skórą czy podrażnieniami, a nawet zacięciami. Aby uprzyjemnić golenie, należy zamienić codzienną rutynę w przyjemność – będzie to możliwe dzięki stosowaniu się do kilku zasad oraz korzystaniu z odpowiednich kosmetyków.  

Trzy kroki do gładkiej twarzy

Pielęgnacja twarzy powinna być kompleksowa i opierać się na stosowaniu produktów kosmetycznych, które we właściwy sposób przygotują naszą skórę do golenia i pomogą jej osiągnąć optymalny poziom nawilżenia, a także wspomogą proces odbudowy bariery lipidowej naskórka. Istnieje kilka zasad, którymi powinien się kierować każdy mężczyzna w trakcie zabiegu usuwania zarostu:

Przed goleniem należy przemyć skórę żelem lub tonikiem, można też po prostu użyć ciepłej wody bez dodatków. Pozwoli to zmiękczyć zarost, co znacznie ułatwi usuwanie owłosienia.

W trakcie golenia powinniśmy używać maszynki do golenia na żyletki, a nie powszechnie stosowanych jednorazówek. Skuteczniej usuwa ona zarost dzięki ostrej żyletce, a jednocześnie mniej podrażnia skórę. Zamieńmy również pianki i żele w puszce na krem lub mydło do golenia, które nie zawiera tyle chemii i daje lepszy poślizg maszynce.

Należy golić się lekkimi i bardzo delikatnymi pociągnięciami – najpierw z włosem, następnie w poprzek, a na końcu pod włos, jeśli chcemy uzyskać idealną gładkość.

Po przeprowadzeniu procesu usuwania zarostu powinniśmy stosować odpowiednie balsamy do golenia, które przywrócą poziom nawilżenia skóry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*