Ogród i dom

Jakie panele podłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Jakie panele podłogowe wybrać do pokoju dziecka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Panele to jedne z najlepszych możliwych rozwiązań wykończenia podłogi. Łączą w sobie funkcjonalność oraz estetykę. Te cechy są szczególnie ważne w pokoju dziecka. Dbałość o wygląd oraz jakość wykonania są głównymi czynnikami podczas wyboru paneli do pokoju milusińskiego. W tym artykule przedstawiamy odpowiedź na pytanie, jakie podłogowe panele wybrać do pokoju dziecka.

Pierwszym i zarazem jednym z głównych czynników, które powinny być brane pod uwagę przy wyborze paneli do pokoju dziecka to klasa wytrzymałości i ścieralności. Te wykonane z twardszych materiałów i lepszej jakości zdecydowanie lepiej znoszą intensywne użytkowanie. Choć wyższa klasa ścieralności nie przyda się w przypadku malucha to za 2-3 lata będzie bardzo przydatna.

Kolor paneli również jest ważnym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze podłogi do pokoju dziecka. Białe lub jasne odcienie wyglądają bardzo estetycznie, ale podczas zalania, lub zabrudzenia mogą mieć zacieki i plamy. W takim wypadku sprawdza się także doskonale panele o podwyższonej odporności na wilgoć. Sok czy kubek z napojem lądujący na ziemi to niestety nieuniknione zdarzenia.

Panele bezklejowe są kolejnym praktycznym rozwiązaniem. Jeśli dziecko podczas zabawy zniszczy panel — co jest prawdopodobne, jego wymiana będzie możliwa bez zrywania całej podłogi.

Dobrym rozwiązaniem będzie wybór paneli podłogowych z dębu. To jeden z najbardziej odpornych i wytrzymałych materiałów, z którego zrobione są panele. Jest to szczególnie ważne, gdyż w pokoju dziecka podłoga narażona jest na upadki wielu rzeczy, usuwanie przedmiotów czy przemieszczenie krzesła na kółkach. Oprócz niepodważalnych właściwości praktycznych panele z dębu są dostępne w wielu odcieniach takich jak np. szary czy beżowy. Taka kolorystyka świetnie będzie pasowała do pokoju dziecka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*