Dom i otoczenie

Jakie rodzaje desek można znaleźć w sklepach do budowy tarasu?

Jakie rodzaje desek można znaleźć w sklepach do budowy tarasu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość materiałów do budowy tarasów można znaleźć w sklepach z wyposażeniem wnętrz. Ale jest kilka rodzajów, które są trudniejsze do znalezienia. Jeśli chcesz użyć odpowiednich materiałów, najlepiej kupić je od producenta lub sprzedawcy materiałów do budowy tarasów.

Oto zestawienie głównych rodzajów dostępnych materiałów tarasowych:

Tarcica kompozytowa

Tarcica kompozytowa to produkt z drewna konstrukcyjnego wykonany z przetworzonego plastiku i trocin. Może pochodzić z pokryciem z włókna szklanego, lub być narażone na działanie czynników atmosferycznych. Tarcica kompozytowa jest droższa niż drewno impregnowane ciśnieniowo, ale nie trzeba jej malować ani bejcować. Jeśli wybierzesz tarcicę kompozytową na swój pokład, będziesz chciał również kupić śruby przeznaczone do tego materiału.

Deski tarasowe

Deski tarasowe to deski, które instaluje się na górze ramy, aby stworzyć powierzchnię pokładu. Są one dostępne w wielu różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Możesz użyć deski tarasowe Bangkirai do tego celu, jeśli chcesz bardziej trwałą powierzchnię, ale są one również droższe. Do desek tarasowych można również użyć cedru, sosny lub innych rodzajów drewna.

Drewno impregnowane ciśnieniowo

Drewno impregnowane ciśnieniowo zostało nasączone chemikaliami, które pomagają zapobiegać gniciu i owadom atakującym włókna drewna. Występuje w kilku różnych gatunkach, od tanich opcji, takich jak cedr, po mahoń klasy premium. Drewno impregnowane ciśnieniowo jest zwykle malowane lub bejcowane przed montażem, ale niektóre rodzaje – takie jak cedr – można pozostawić bez obróbki, jeśli wolisz naturalny wygląd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*