Człowiek i styl

Jakie usługi dodatkowe oferują firmy kurierskie?

Jakie usługi dodatkowe oferują firmy kurierskie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda firma kurierska poza możliwością wysyłki paczek oferuje również szereg usług dodatkowych. Jest to kluczowy element odróżniający te podmioty od poczty. Celem tych usług jest maksymalne ułatwienie klientom przesyłania towarów oraz sprawienie, że jak najpełniej zaspokoją one ich potrzeby i oczekiwania. Niestety, czasami wiążą się z obowiązkiem uiszczenia dodatkowej opłaty, choć należy podkreślić, że są niewielkie kwoty – zazwyczaj wynoszą najwyżej kilka złotych.

Nie musisz nawet płacić od razu

Najpopularniejszą usługą dodatkową spośród tych, które oferują firmy kurierskie, jest przesyłka za pobraniem. Polega ona na pobraniu od osoby odbierającej paczkę konkretnej sumy pieniędzy w trakcie doręczenia przesyłki. Kwota ta jest z góry precyzyjnie określona przez nadawcę, kiedy składa on zamówienie na dostarczenie towaru. Warto podkreślić, że omawiana usługa dodatkowa nie powinna być mylona z inną, polegającą na przeniesieniu kosztów przesyłki na osobę odbierającą paczkę.

Kolejna usługą bardzo często oferowana przez kurierów jest ubezpieczenie. Z zasady każda przesyłka podlega takiemu obowiązkowi, ale w sytuacji, gdy jej zawartość jest niezwykle cenna, można się zdecydować na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Jego wysokość zależy od warunków umowy z ubezpieczycielem, a pieniądze są zazwyczaj wypłacane w momencie uszkodzenia takiej przesyłki. Tak przynajmniej postępuje kurier Iława, słynący z rzetelności i wysokiej jakości obsługi.

Pozostałe usługi nadprogramowe to m.in. potwierdzenie doręczenia paczki, dopłata za doręczenie na konkretny adres prywatny, a także zastrzeżenie czasu dostarczenia towaru. Oferuje je także https://katowice.epaka.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*