Na co zwracać uwagę podczas szukania specjalistycznych poradni?

Gwałtowny rozwój medycyny sprawił, iż lekarz jednej specjalności nie jest w stanie diagnozować i leczyć wszystkich schorzeń, które trapią danego pacjenta. Współczesnym standardem jest opieka wielospecjalistyczna, gdzie chorym zajmuje się minimum kilku lekarzy. Nie dziwi zatem fakt, iż ogromną popularnością na całym świecie cieszą się różnego rodzaju centra medyczne, które zrzeszają specjalistów wielu dziedzin. Które spośród nich są warte polecenia w Warszawie?

Co daje pacjentowi opieka wielospecjalistyczna?

Leczenie wielu chorób nie ogranicza się do wiedzy z jednej dziedziny. Doskonałym przykładem mogą być na przykład złamania przebiegające z uszkodzeniem struktur nerwowych. Ich właściwe leczenia wymaga współdziałania chirurga urazowego, naczyniowego, czy też specjalisty zajmującego się układem nerwowym i tylko takie postępowanie może pozwolić pacjentowi wrócić do pełnej sprawności jak sprzed wypadku. Gdzie znaleźć wszystkich tych specjalistów razem? Odpowiedzią mogą być profesjonalne centra medyczne – przykładowo ośrodek Family Medica, który figuruje również jako Ursus przychodnia (Ursus jest jedną z dziedzin stolicy).

Gdzie znaleźć specjalistę, takiego jak kardiolog dziecięcy w Warszawie? Usługę konsultacji specjalisty zajmującego się schorzeniami występującymi u najmłodszych pacjentów ma w swojej ofercie między innymi centrum medyczne Family Medica. Więcej o wspomnianym ośrodku i ogólnie o zakresie dostępnych usług przeczytać można między innymi na stronie internetowej wspomnianego centrum.

Zostaw Komentarz

cztery × cztery =