Na co zwracać uwagę przy zakupie wózka?

Dopiero co zobaczyliście na teście ciążowym magiczne dwie kreski a już minęło prawie 9 miesięcy i niedługo zostaniecie rodzicami. Za wami już pewnie dużo zakupów. Na tym etapie wyprawka powinna być już skompletowana, a torba do szpitala dawno gotowa. Temat pojazdu dla waszego malucha zostawiliście sobie na koniec. Nic dziwnego. Wózki dziecięce to bardzo rozległy temat. W internecie aż huczy od opinii rodziców albo wychwalających daną markę pod niebiosa albo narzekających na konkretny model. Wybór może przyprawiać o ból głowy.

Ofertę sklepów można podzielić na następujące kategorie:

a) wózek głęboko-spacerowy z tzw. gondolą na pierwsze miesiące życia dziecka
b) wózek dziecięcy 2w1, 3w1 lub nawet 4w1, czyli odpowiednio gondola, spacerówka, fotelik samochodowy, baza do fotelika
klasyczna spacerówka

Kluczowe parametry

Na co zwrócić szczególną uwagę:

– waga – mieszkasz na 4. piętrze bez windy? Sprawdź, czy dasz radę wnieść całą konstrukcję bez problemu lub czy zdemontowanie gondoli jest wystarczająco łatwe i szybkie, żeby sprawnie przenieść dziecko w samej gondoli. Sklep dziecięcy to miejsce, gdzie najlepiej przetestować ten mechanizm własnoręcznie.

– amortyzacja – będziesz używać wózka tylko na chodnikach w mieście czy zdarzy Ci się spacerować po leśnych wyboistych dróżkach? Zadbaj o komfort malucha i sprawdź, czy wózek posiada odpowiednią amortyzację.

– bagażnik – w czasie spacerów na pewno będziesz zahaczać o pobliskie sklepy. Upewnij się, że bagażnik wózka jest pakowany i łatwo dostępny.

Wybór wózka może na początku wydawać się trudny i przytłaczający. Dajcie sobie chwilę czasu na przejrzenie oferty sklepów internetowych, porównajcie oferty ale koniecznie obejrzyjcie wybrany model w sklepie stacjonarnym. W końcu nie ma to jak jazda próbna.

Zostaw Komentarz

14 + 7 =