Technologie & IT

Najważniejsze informacje o bandach LED

Najważniejsze informacje o bandach LED
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Imprezy sportowe przyciągają tłumy kibiców, zarówno na żywo, jak i przed telewizorami. Ludzie wprost uwielbiają oglądać zmagania i rywalizację swoich ulubionych drużyn lub sportowców. Jest to jedna z najlepszych okazji do zareklamowania produktów i usług, a także wytworzenia więzi pomiędzy firmą a odbiorcami. Bandy LED to niezwykle mobilne urządzenia, które można postawić w praktycznie każdym miejscu. Ich najważniejszą cechą jest wysoka jakość obrazu, dzięki której wyświetlane treści są w pełni czytelne, nawet z dużej odległości.

Zewnętrzne bandy LED

Bandy są wręcz stworzone do pracy m.in. na boiskach piłkarskich. Urządzenia przeznaczone do działania na zewnątrz charakteryzują się wysoką jasnością maksymalną, dzięki czemu wyświetlane materiały są dobrze widoczne nawet w słoneczne dni. Co więcej, bandy LED cechują się podwyższoną odpornością na warunki atmosferyczne. Najpopularniejsza wielkość pojedynczego piksela zawiera się w zakresie od 10 do 20 mm, dzięki czemu może wyświetlać nie tylko logotypy, ale również animacje.

Wewnętrzne bandy LED

W przypadku wydarzeń sportowych kibice najczęściej znajdują się znacznie bliżej band niż podczas wydarzeń organizowanych na świeżym powietrzu. Bandy typu indoor charakteryzują się wielkością pikseli od 6 do 16 mm. Mniejszy piksel to większa szczegółowość i wyrazistość prezentowanych treści. Wewnętrzne bandy nie muszą cechować się aż taką jasnością maksymalną jak zewnętrze. Luminancja najczęściej spotykanych modeli zawiera się w zakresie od 700 do 2000 cd/m² i jest w zupełności wystarczająca.

Zarządzanie i obsługa

Choć bandy oferują ogrom możliwości, ich użytkowanie jest proste i intuicyjne. Przy pomocy specjalnego oprogramowania można dowolnie zarządzać wyświetlanymi materiałami. Ponadto, istnieje możliwość podziału band na mniejsze elementy, a nawet mierzenia czasu wyświetlania konkretnej reklamy. W ofercie TDC Polska dostępne są m.in. modele wyposażone w dodatkowe wzmocnienia, gumowe elementy i pianki. Taka konstrukcja chroni zarówno zawodników przed przypadkowym uderzeniem w bandę, jak i samo urządzenie. Ponadto, zastosowanie specjalnych podpórek gwarantuje stabilność nawet podczas wiatru. Wszystkie bandy są transportowane w specjalnych skrzyniach zapewniających pełne bezpieczeństwo. Liczbę, a co za tym idzie, długość całego zestawu można indywidualnie dopasować do potrzeb zamawiającego. Dzięki temu bandy są świetną opcją zarówno w przypadku niewielkich hal sportowych, jak i ogromnych boisk piłkarskich oraz stadionów olimpijskich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*