Forma i zdrowie

Oddziaływanie wyrobów wełnianych na zdrowie człowieka

Oddziaływanie wyrobów wełnianych na zdrowie człowieka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chyba nie ma osoby, która nie uważałaby, że wełniane swetry są najlepszym wyborem na zimę. Wełna przepuszcza powietrze, dzięki czemu się nie pocimy, ale pomaga też utrzymać stałą temperaturę ciała, przez co jest nam ciepło. Jednak wyroby wełniane to nie tylko swetry i okrycia wierzchnie. Z tego materiału wyrabia się również skarpety i kołdry oraz poduszki do spania. Sprawdzą się one świetnie nie tylko u osób, które zimą bardzo marzną, ale i tych, które mają problemy zdrowotne.

Wełniana pościel może nas leczyć

Wełniana kołdra pozwoli nam zachować ciepło na dłużej. Jednak co ważniejsze, wełna owcza może przynosić ukojenie osobom, które cierpią na dolegliwości natury reumatologicznej, a nawet chorobę Raynauda, ponieważ wełniane okrycie zapewnia stałe ciepło oraz poprawia krążenie. Wełna nie wchłania potu, a więc nie zagnieżdżą się w niej bakterie. Co ciekawe, ten materiał może oczyszczać otoczenie ze związków chemicznych, które nam szkodzą oraz tzw. elektrosmogu, czyli niewidzialnego działania urządzeń elektronicznych. Wełna może też blokować negatywny wpływ żył wodnych. Można więc powiedzieć, że dzięki pościeli z wełny nie tylko będzie nam ciepło całą noc, ale jeszcze wyśpimy się jak nigdy.

Jeśli sama wełna nas drapie, warto nałożyć na nią pościel, jakie znajdziesz na: https://www.moker.eu/posciele-c-10.html. Bez trudu kupimy poszewki na najpopularniejsze wymiary kołder czy poduszek, których używamy w domu. Poszewki będą też chronić wełnę przed zabrudzeniem czy osiadaniem kurzu w jej włóknach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*