Panele, parkiet – co sprawdzi się w jadalni

Wybierając podłogę do jadalni, często zastanawiamy się, czy lepiej sprawdzi się parkiet, który kojarzy się przede wszystkim z elegancją oraz wytrzymałością, czy nowoczesne panele, które wcale nie muszą oznaczać gorszej jakości.

Jak wybrać odpowiednią podłogę do jadalni?

Aby podjąć najlepszą decyzję dobrze przemyślmy wszystkie plusy oraz minusy obu rozwiązań. Dość istotnym kryterium jest najczęściej cena. Nie warto jednak decydować się na najtańsze rozwiązania, jeśli zależy nam na odpowiedniej jakości. Jeśli wolimy wybrać nieco tańsze rozwiązanie, dobrym pomysłem będzie zakup paneli, szczególnie w wersji laminowanej. W przypadku, kiedy decydujemy się na rozwiązanie na lata zdecydowanie lepszym wyborem będzie drewniany parkiet lub bardziej wytrzymałe panele.

Pod względem montażu na podłogach lepiej sprawdzą się panele. Do położenia nich nie będziemy potrzebować wykwalifikowanych fachowców, wystarczy dobrze napisana instrukcja. Należy poznać podstawowe zasady ich kładzenia i wtedy poradzi sobie z nimi niemal każdy. Jeśli chcemy położyć drewniany parkiet należy zatrudnić już profesjonalistę. Do położenia takiej podłogi konieczne jest zapewnienie odpowiednich warunków.

Poza tym będziemy mieć do położenia znaczną ilość niewielkich elementów. Drewniany parkiet daje dodatkową korzyść, jaką jest długowieczność. Kiedy na podłodze pojawi się jakieś uszkodzenie, zwykle możemy się go pozbyć poprzez zeszlifowanie oraz ponowne zabezpieczenie powierzchni. Panele nie są już takie łatwe do odnowienia.

W przypadku, kiedy chcemy zastosować bardziej ozdobne rozwiązanie, warto przemyśleć różne mozaiki na podłogę.

Zostaw Komentarz

pięć × jeden =