Technologie & IT

Podnośniki koszowe – gdzie są używane?

Podnośniki koszowe – gdzie są używane?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym są?

Lotnicze platformy robocze (AWP) wykorzystywane są przez wiele branż, w tym budowlaną, telekomunikacyjną, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej i inne. Służą one do bezpiecznego dostępu do trudno dostępnych miejsc z ziemi lub z innej platformy. Urządzenia te mogą mieć różną postać, od prostych podnośników wiśniowych do złożonych podnośników powietrznych z wieloma stabilizatorami i przystawkami.

Podnośniki powietrzne są zazwyczaj zaprojektowane dla jednej osoby jednocześnie. Niektóre z nich mogą jednak pomieścić wiele osób w koszu lub wiadrze, które mocuje się do ramienia podnośnika. Podnośniki te mają hydrauliczne sterowanie, które pozwala im poruszać się w górę i w dół, a także na boki na dużym obszarze.

Konstrukcje

Najpopularniejszym typem podnośnika jest podnośnik nożycowy, który posiada dwie teleskopowe wieże połączone ramieniem wysięgnika z łyżką na końcu. Łyżka może być przesuwana w lewo lub w prawo na swojej osi, dzięki czemu może dosięgać obiektów ustawionych pod różnymi kątami. Podnośniki nożycowe stały się tak popularne, ponieważ są niedrogie i łatwe w użyciu w niemal każdej sytuacji, w której nie ma wystarczająco dużo miejsca na tradycyjny układ dźwigowy lub gdy pracownicy potrzebują szybkiego dostępu do trudno dostępnych miejsc bez konieczności wchodzenia na drabiny lub korzystania z konstrukcji rusztowań.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z takiego sprzętu, to odwiedź stronę: http://www.podnosnikiwozniak.com/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*