Dom i otoczenie

Stylowe meble klasyczne – jak z pomysłem włączyć je w nowoczesnych aranżacjach wnętrz

Stylowe meble klasyczne – jak z pomysłem włączyć je w nowoczesnych aranżacjach wnętrz
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne aranżacje wnętrz nie wykluczają klasycznych mebli. Stylowe połączenie nowych rozwiązań ze starszymi daje bardzo przyjemny kontrast. Trzeba pamiętać również o zaletach starszych mebli, często trwalszych niż nowoczesne. Jak dobrać je do najnowszych aranżacji wnętrz? 

Do jakich wnętrz pasują klasyczne meble? 

Stylowe meble klasyczne nigdy nie tracą na popularności. Wynika to chociażby z ich wytrzymałości, gdzie wykorzystane jest drewno najwyższej jakości. Tapicerowany fotel albo przetarcia frontowych szafek nadają pomieszczeniom klasy. Przekonać mogą o tym meble Black Bear House, które opierają się na stylach glamour albo modern classic. Dopasują się one do salonu, sypialni albo nawet pokoju dziecka. 

Z czym łączyć klasyczne meble? 

Nowoczesne aranżacje wnętrz coraz częściej stawiają na kontrast. Klasyczne meble świetnie dopasują się do modernistycznych elementów pokoju. Bez problemu da się połączyć nowoczesny stół z klasyczną kanapą. Wokół mebli warto postawić na lampy stojące, nietypowe lustra albo abstrakcyjne obrazy. Na szafkach i stolikach można stawiać sprzęty RTV. Nad meblami mogą wisieć nowoczesne lampy punktowe, które podkreślą płytki klinkierowe. Przy dobieraniu elementów trzeba jednak pamiętać, żeby nie przesadzić z kontrastem, bo całość może wyjść zbyt groteskowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*