Technologie & IT

Typowe maszyny wykorzystywane do produkcji siatki cięto-ciągnionej

Typowe maszyny wykorzystywane do produkcji siatki cięto-ciągnionej
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest siatka cięto-ciągniona?

Blacha cięto-ciągniona jest rodzajem blachy perforowanej używanej do krat i drobnych przesiewów. Powstaje w wyniku rozszerzenia arkusza metalu przez serię rolek, które rozciągają materiał i tworzą zazębiający się wzór otworów w materiale. Siatka cięto-ciągniona jest dostępna w kilku różnych rodzajach, w tym w kształcie rombu, sześciokąta, prostokąta i rombu. Rozmiar, kształt i rozstaw tych otworów różni się w zależności od zastosowania.

Maszyny jakich używa się do jej produkcji

Najczęstszą maszyną używaną do produkcji siatki cięto-ciągnionej jest prasa krawędziowa. Maszyna ta wykorzystuje matrycę do zginania metalu do pożądanego kształtu i rozmiaru. Matryca jest również używana do wycinania wymaganego wzoru z czystego kawałka blachy. Można to zrobić ręcznie lub za pomocą zautomatyzowanych pras wykrawających.

Inne maszyny, które są używane do produkcji rozszerzonej blachy, obejmują:

a) Giętarki rolkowe do blachy, które wykorzystują rolki do gięcia płaskich arkuszy blachy w zakrzywione kształty

b) Rozciągarki, które rozciągają blachę przepuszczając ją przez serię cylindrów pneumatycznych w celu stworzenia wydłużonej długości materiału, który może być pocięty na mniejsze kawałki

c) Kształtowniki do blachy, które wykorzystują matryce obrotowe do formowania blachy bez jej rozcinania,

Osoby i firmy zainteresowane produkcją siatki cięto-ciągnionej mogą z powodzeniem szukać maszyn potrzebnych do linii produkcyjnej, korzystając z następującej strony https://gozbet.pl/linia-do-produkcji-siatki-cieto-ciagnionej/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*