Ubrania na trening – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Regularne uprawianie sportu wpływa pozytywnie na jakość zdrowia i życia. Każdego dnia siłownie przepełnione są kobietami, którym zależy na smukłej sylwetce i dobrej prezencji. Coraz więcej pań zwraca uwagę na jakość i gatunek odzieży sportowej. Odchodzi się od treningów w zwykłych, bawełnianych dresach, na korzyść specjalistycznych ubrań, które nie tylko poprawiają rezultaty, ale również zapewniają komfort.

Sportowe marki każdego dnia prześcigają się w nowoczesnych propozycjach posiadających wiele ciekawych rozwiązań oraz występujących w pełnej palecie kolorów. Każda kobieta może poczuć się atrakcyjnie w legginsach damskich sportowych podczas codziennego treningu. O czym warto pamiętać przy kolejnych zakupach? 

Odzież treningowa jak druga skóra

Na początek trzeba ustalić, jakie są potrzeby. Podstawowy zestaw na trening musi obejmować dobrze podtrzymujący stanik sportowy, legginsy lub krótkie spodenki oraz wygodną koszulkę czy bluzkę z długim rękawem. Najważniejszy jest materiał oraz rozmiar. Ubrania na trening powinny być obcisłe, ponieważ tylko wtedy są w stanie absorbować pot i odpowiednio uciskać mięśnie. Taka technologia pozwala na uniknięcie mikrouszkodzeń włókien mięśniowych i szybszą regenerację.

W zależności od konkretnego treningu na daną partię ciała, odzież sportowa powinna pokrywać całość powierzchni skóry. Przykładowo legginsy bezszwowe świetnie sprawdzą się przy wzmożonym treningu nóg oraz przy cardio. Ich jednolita konstrukcja równomiernie dociska każdy centymetr ciała, nie powodując brzydkich odznaczeń na szwie i utrzymując równomierną temperaturę ciała.

Zostaw Komentarz

1 + czternaście =