Forma i zdrowie

W jakich sytuacjach może nam pomóc chirurg stomatolog?

W jakich sytuacjach może nam pomóc chirurg stomatolog?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy przychodzisz do chirurga stomatologicznego, to zazwyczaj dlatego, że masz problem, który trzeba naprawić.

Być może miałeś wypadek i straciłeś zęba, lub Twoje zęby mogą być uszkodzone przez chorobę dziąseł lub próchnicę. Być może trzeba będzie zastąpić brakujące zęby implantami lub wypełnieniami. Być może masz ropiejący ząb lub potrzebujesz leczenia urazów zębów, takich jak złamanie kości szczęki lub wyszczerbienie zęba.

Chirurg stomatologiczny może naprawić wszelkie uszkodzenia jamy ustnej, pomagając przywrócić uśmiech i poprawić jakość życia.

Chirurdzy stomatologiczni mają szczególne umiejętności w leczeniu następujących schorzeń:

Ból zęba 

Chirurdzy stomatologiczni tacy jak https://dentysta-stomatolog.konin.pl/chirurgia-stomatologiczna mogą przynieść ulgę w bólu zęba, a nawet zapewnić leczenie awaryjne w przypadku poważniejszych problemów, takich jak ropnie i infekcje.

Choroba dziąseł 

Choroba dziąseł zwana zapaleniem przyzębia może powodować nieświeży oddech i uszkadzać kości podtrzymujące zęby. Chirurg stomatologiczny usunie zainfekowaną tkankę wokół korzenia zęba za pomocą małych nacięć w tkance dziąsła (zabieg chirurgiczny). W przypadku ciężkiego zapalenia przyzębia może zalecić zastosowanie specjalnych zabiegów, takich jak skaling i root planing (skalowanie i polerowanie). Pozwala to na usunięcie płytki nazębnej spod dziąseł i wygładzenie szorstkich miejsc na zębach. Jak leczyć nieświeży oddech 

Nieświeży oddech jest częstym problemem

Może być spowodowany przez złą higienę jamy ustnej, niektóre pokarmy lub napoje i warunki medyczne, takie jak choroba dziąseł, zapalenie migdałków i cukrzyca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*