Forma i zdrowie

Wskazania do wykonania endodoncji

Wskazania do wykonania endodoncji
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Endodoncja jest działem stomatologii zachowawczej, która zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń występujących w obrębie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Najczęstszym zabiegiem stosowanym w gabinecie dentystycznym w ramach endodoncji jest leczenie kanałowe. Dzięki niemu udaje się uratować nawet bardzo chory ząb.

Jak wygląda leczenie endodoncyjne?

Stomatolog może zalecić przeprowadzenie leczenia endodoncyjnego zarówno w przypadku zęba z bardzo dużym ubytkiem, jak i takiego, który na pierwszy rzut oka wydaje się zdrowy. Najczęściej bowiem wszelkie zmiany próchnicowe pojawiają się w niewidocznych miejscach np. pod szkliwem. W takim przypadku u pacjentów najczęściej występuje silny ból zęba, który może trwać nieprzerwanie. Jest on także bardzo wrażliwy na zimno i powoduje duży dyskomfort podczas spożywania posiłków. Pacjenci skarżą się także na ból, który ciężko jest umiejscowić. Występowanie takich objawów jest charakterystyczne dla rozwijającej się choroby, która wymaga leczenia endodoncyjnego.

Jeśli szukamy dobrego gabinetu stomatologicznego, które oferuje pacjentom leczenie kanałowe pod mikroskopem Wrocław jest miastem, w którym można takie znaleźć. Metoda ta pozwala na skuteczne usunięcie zainfekowanych kanałów zęba oraz ich wypełnienie, dzięki czemu znika ból i wszelkie niedogodności. Użycie mikroskopu zapewnia dokładne powiększenie obrazu leczonego zęba, dzięki czemu stomatolog ma możliwość sprawnie i szybko wyczyścić kanały, co przekłada się na większy komfort pacjenta niż podczas klasycznego leczenia kanałowego. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*