Człowiek i styl

Wybierasz się na pielgrzymkę? Co zabrać ze sobą?

Wybierasz się na pielgrzymkę? Co zabrać ze sobą?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pielgrzymki piesze mają w Polsce długą tradycję i nadal cieszą się popularnością. Przed wyjściem w trasę warto jednak zastanowić się nad tym, w co powinien być wyposażony pielgrzym i co warto ze sobą zabrać. Plecak, karimata, różaniec – ciekawym dodatkiem może być papieska flaga na zamówienie, która świadczyć będzie o przywiązaniu pielgrzymów do nauk papieskich.

Co do walizki?

Wybierając się na pielgrzymkę, warto podzielić bagaż na dwie części, z których pierwsza trafi do walizki, a druga do podręcznego plecaka. Śpiwór, ręczniki, klapki do kąpieli, szczoteczka do zębów, mały szampon do włosów, mydło, ubrania, mała latarka, poduszka czy ładowarka do telefonu powinny trafić do walizki. Liczba ubrań zależy od tego ile dni trwa pielgrzymka. Świetnie sprawdzą się cienkie i luźne koszule oraz spodnie z naturalnych materiałów – np. bawełna czy len. Rzeczy w walizce zabezpieczamy przed deszczem poprzez włożenie ich do worków foliowych. Na dno walizki można spakować jedzenie o długim terminie ważności, które nie wymaga przechowywania w lodówce – np. konserwy czy kisiel do zalania wodą. Na gorzej zorganizowanych pielgrzymkach przyda się również namiot.

Bagaż podręczny pielgrzyma

W plecaku będą nam potrzebne jedynie niezbędne rzeczy – woda, różaniec, krem z filtrem, dokumenty, legitymacja pielgrzymkowa, pieniądze, telefon, chusteczki czy płaszcz przeciwdeszczowy. Oczywiście warto także zabrać wygodne buty oraz dobry humor. Latem pielgrzym powinien mieć obowiązkowo nakrycie głowy – dobrze sprawdzi się duży kapelusz z rondem. Należy także zabrać ze sobą leki oraz apteczkę; przyda się też igła i agrafki. Karimatę najlepiej będzie przywiązać do plecaka. Na gorsze dni przyda się także kartka z listą powodów, dla których postanowiliśmy wyruszyć.

Ciekawym uzupełnieniem tego zestawu będzie papieska flaga dostępna na https://bestflag.com.pl/produkt/flaga-papieska-jana-pawla-ii, która może być niesiona przez całą drogę przez różne osoby z grupy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*