Dom i otoczenie

Zwalczanie moli odzieżowych

Zwalczanie moli odzieżowych
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mole odzieżowe to niewielkie motyle, należące do rodziny molowatych. Dorosłe osobniki są nieszkodliwe, jednak ich larwy żywią się tkaninami, więc w krótkim czasie mogą zniszczyć całą Twoją garderobę. Jakie są najlepsze sposoby na zwalczenie moli odzieżowych? Czy można pozbyć się ich raz na zawsze?

Jak pozbyć się moli ubraniowych?

Jeśli zauważyłeś na swoich ubraniach zniszczenia spowodowane przez mole, wyjmij wszystko z szafy i poszukaj gniazda moli. Może ono znajdować się między mocno ściśniętymi ubraniami lub w rogu szafy. Mebel wyczyścić za pomocą wody i detergentu lub zamiast detergentu użyj octu. Mole odzieżowe nie lubią intensywnych zapachów. Następnie przewietrz szafę, a ubrania posegreguj. Te mocno zniszczone, których nie da się już uratować, zutylizuj, a najlepiej spal. Resztę upierz, dokładnie wysusz i włóż na około 10 dni do zamrażalnika. Po tym czasie wytrzep odzież i ponownie upierz. Dopiero tak zabezpieczone ubrania możesz włożyć z powrotem do szafy. Pamiętaj jednak, żeby wieszać je luźno.

Przed zapełnieniem mebla odzieżą zabezpiecz szafę przed ich ewentualnym powrotem. Dobrym rozwiązaniem są różnego rodzaju preparaty na mole ubraniowe. Zwalczają one szkodniki, poprzez przerwanie cyklu rozrodczego moli odzieżowych. Ponadto dostępne na stronie https://vaco-retail.pl/preparaty-na-mole/ środki, są ekologiczne, a także bezpieczne dla dzieci i domowych zwierząt. Możesz także spróbować domowych sposobów, takich jak starta skórka cytryny lub suszona lawenda umieszczona w szafie. Każdy z tych sposób warty jest wypróbowania, jednak najważniejsze jest utrzymanie garderoby w czystości.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*