Zwyżka czy podnośnik?

Zwyżka i podnośnik, czyli rodzaje maszyn określane jako podesty ruchome są urządzeniami stosowanymi przy wszelkich pracach na wysokościach. Wyróżnić możemy ich wiele kategorii, które różnią się parametrami oraz dedykowanym przeznaczeniem zastosowania, jednakże punkt wyjściowy zwyżki jak i podnośnika jest taki sam – zapewnienie jak najwyższego komfortu pracy oraz bezpieczeństwa pracownika na wysokościach.

Dlatego też mylne jest określanie zwyżki oraz podnośnika dwoma odrębnymi kategoriami – ich funkcja jest taka sama, a różnica pomiędzy nimi następuje dopiero w wyborze określonego urządzenia o danych rozmiarach oraz parametrach. Toteż decydując się na podest ruchomy elektryczny warto zainwestować w zwyżkę, gdyż wyposażona jest ona w baterię o niewielkiej wadze, która pozwala na pracę takiego urządzenia w zależności od samej pojemności baterii. Zwyżki elektryczne sprawdzą się zwłaszcza podczas prac wewnątrz danych budynków, gdzie zależy nam na zminimalizowaniu wydobywania się substancji szkodliwych, takich jak spaliny (sprawdź przykładową ofertę: zwyżka Gliwice).

Jeżeli zaś chodzi o podesty nieelektryczne to zdecydowanie sprawdzą się tutaj podnośniki spalinowe. Zastosowanie podnośnika w tym przypadku zapewni właściwą wagę oraz stabilność maszyny, co pozwoli na bardziej rozległe prace – do wyboru mamy silnik dieslowy lub benzynowy. Biorąc pod uwagę hałas jaki tworzy działający podnośnik spalinowy, nadaje się on wyłącznie do pracy na otwartej przestrzeni, a dzięki swojej wadze zapewni odpowiedni komfort do działania na licznych nierównościach oraz niestabilnym podłożu. Podnośniki sprawdzą się zwłaszcza w pracy na terenie otwartym oraz bardziej rozległym.

Zostaw Komentarz

sześć + 15 =