Człowiek i styl

3 najchętniej wybierane do nauki języki obce

3 najchętniej wybierane do nauki języki obce
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Języków obcych są setki i oczywiście nie jest możliwe, aby je wszystkie poznać. Dla zdecydowanej większości ludzi zadaniem niewykonalnym jest nawet opanowanie kilkunastu najpopularniejszych. Przeciętny człowiek może jednak z powodzeniem nauczyć się przynajmniej trzech najczęściej używanych języków w jego kręgu kulturowym, tak aby móc je później wykorzystywać w pracy zawodowej czy w trakcie podróży zagranicznych.

Język angielski to oczywiście faworyt

Ludzie uczą się języków obcych z bardzo różnych powodów. Dla niektórych motywacją jest możliwość znalezienia lepszej pracy i tym samym zdobycia wyższych zarobków, dla innych swobodne porozumiewanie się z tubylcami w trakcie wojaży zagranicznych, a dla jeszcze innych jest to po prostu znakomity sposób na pobudzanie komórek mózgowych i rozwijanie umiejętności zapamiętywania czy logicznego myślenia.

Preferencje językowe naszych rodaków od kilkunastu już lat kształtują się podobnie. Zdecydowanie najbardziej popularny i najchętniej przyswajany jest angielski, co nie powinno nikogo dziwić, zważywszy na fakt, że porozumiewają się nim setki milionów ludzi na całym świecie.

W wielu miastach Polski są organizowane kursy angielskiego dla dorosłych np. tego typu https://www.infinity.edu.pl/oferta/angielski-dla-doroslych/ oraz dzieci w prywatnych szkołach językowych i na uczelniach wyższych. Co istotne, jeśli nie jesteśmy osobami majętnymi, możemy skorzystać z dofinansowania na naukę ze środków miasta czy gminy.

Kolejnym popularnym wśród mieszkańców naszego kraju językiem jest niemiecki, głównie ze względu na fakt, iż ten kraj jest naszym zachodnim sąsiadem i jednocześnie ważnym rynkiem pracy dla wielu tysięcy Polaków.

Trzecie miejsce zajmuje język hiszpański, uznawany za jeden z łatwiejszych do opanowania. Jeśli chodzi o hiszpański dla dorosłych Kraków jest miastem, gdzie organizowane są liczne kursy, na których można go dość szybko przyswoić choćby w stopniu podstawowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*