Człowiek i styl

Adopcja kota – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Adopcja kota – wszystko, co powinieneś wiedzieć
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decyzję o posiadaniu kota należy dokładnie i szczegółowo rozważyć. Zwierzę przyjęte pod dach będzie wymagało czasu opiekuna, odpowiedniej opieki i stanowi nie tylko powód do radości, ale wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Schroniska i fundacje dysponują ogromną liczbą kotów, które pragną bliskości człowieka. Przed zaadoptowaniem zwierzęcia ze schroniska warto wiedzieć jak wygląda adopcja oraz na jakie pytania warto sobie odpowiedzieć.

Świadoma adopcja kota

Przed adopcją warto uświadomić sobie z czym wiąże się posiadanie kota oraz czy jego przyszły właściciel będzie w stanie zapewnić mu odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania. Zwierzęciu należy poświęcić odpowiednią ilość czasu, należy się z nimi bawić oraz zapewnić im rozrywkę. W przypadku dłuższej nieobecności opiekuna, kot zaczyna się nudzić, dlatego dobrym rozwiązaniem okazuje się adopcja dwóch zwierząt. Przed przewiezieniem go do nowego domu warto zabezpieczyć mieszkanie lub dom, w taki sposób aby było bezpieczne dla pupila – ogrodzić balkon, usunąć niebezpieczne kwiaty. Istotną kwestią jest też ustalenie czy w domu nie mieszkają alergicy, zaplanować kto będzie zajmował się zwierzęciem podczas dłuższych wyjazdów oraz odpowiedzieć sobie na pytanie czy dysponuje się wystarczającą ilością pieniędzy na utrzymanie zwierzęcia.

Proces adopcyjny

Osoby zainteresowane adopcją kota powinny skontaktować się z biurem schroniska, powinny też wypełnić ankietę przedadopcyjną, które pozwalają pracownikom ustalić czy adopcja będzie możliwa w konkretnym przypadku. Po pozytywnym przejściu pierwszego etapu następuje podjęcie decyzji co do konkretnego zwierzęcia. Wybór zostaje dokonany  samodzielnie albo za pomocą pracownika schroniska, który w najlepszy sposób dopasuje zwierzę do charakteru i trybu życia jego nowych opiekunów. Taką pomoc w adopcji można uzyskać w schronisku w Poznaniu https://schronisko.com/zwierzeta/koty/. Wszystkie koty są zaszczepione, odrobaczone oraz zaczipowane, dlatego nie trzeba martwić się o jego stan zdrowia. Adoptując zwierzę podpisuje się umowę adopcyjną a odbiór kota wiąże się z poniesieniem niewielkiej opłaty. Warto zabrać też ze sobą transporter, który da możliwość bezpiecznego transportu do nowego domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*