Człowiek i styl

Adwokat – jakimi typami spraw się zajmuje?

Adwokat – jakimi typami spraw się zajmuje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawnicy obsługują wiele różnych spraw prawnych. Większość prawników specjalizuje się w jednej dziedzinie, takiej jak nieruchomości lub prawo karne, ale niektórzy mogą specjalizować się w więcej niż jednej dziedzinie.

Niektóre wspólne rodzaje spraw obsługiwanych przez prawników obejmują:

Sprawy cywilne 

Są to sprawy, w których jedna osoba lub grupa pozywa inną osobę lub grupę za szkody pieniężne. Sprawy cywilne mogą być również wniesione przez rząd przeciwko ludziom lub firmom, które naruszyły jego prawa. Typowe sprawy cywilne obejmują postępowania rozwodowe, roszczenia z tytułu naruszenia umowy oraz roszczenia z tytułu obrażeń ciała.

Sprawy karne 

Są to sprawy wniesione przeciwko osobie, która rzekomo popełniła przestępstwo przeciwko innej osobie lub jej własności. Sprawy karne są ścigane przez prokuratorów rządowych, a nie przez ofiarę przestępstwa. Typowe zarzuty karne obejmują napaść i baterię, jazdę pod wpływem alkoholu, kradzież i gwałt.

Prawo rodzinne 

Ten rodzaj prawa obejmuje spory między członkami rodziny w kwestiach takich jak opieka nad dziećmi i płatności alimentów. Adwokaci prawa rodzinnego często pracują z mediatorami i innymi alternatywnymi metodami rozwiązywania sporów. Pomagają również klientom w rozwodach i innych sprawach z zakresu prawa rodzinnego, takich jak adopcja lub opieka nad dziećmi.

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy specjalisty, to adwokat Warszawa, jest miastem, w którym bez problemu to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*