Człowiek i styl

Jak dopasować kolczyki do kształtu twarzy?

Jak dopasować kolczyki do kształtu twarzy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nosić kolczyki też trzeba umieć, a przede wszystkim trzeba umieć je wybierać w oparciu o nasz kształt twarzy. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie każde kolczyki pasują do wszystkich twarzy, więc jeśli zależy nam na pięknej prezencji, powinniśmy o to zadbać. Jak wiadomo, kształty twarzy ludzkiej wyróżnia się cztery. Są to: twarz owalna, twarz okrągła, twarz trójkątna i twarz kwadratowa. Każda z nich dobrze sprawdzi się z kolczykami o określonym wzorze, o czym piszemy poniżej.

Jak dobrać kolczyki?

Zacznijmy od twarzy owalnej. Jest to kształt najbardziej harmonijny i jego posiadacze mogą czuć się szczęściarzami, ponieważ pasują do niego praktycznie każde kolczyki. W przypadku tej twarzy ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Jeśli znowu chodzi o twarz okrągłą, to tutaj najlepiej sprawdzą się wzory podłużne. Chodzi o to, aby optycznie wydłużyć dość niskie czoło i rysy twarzy, a te kolczyki sprawdzą się w tej roli świetnie. Ten kształt możemy również podkreślić geometrycznymi kolczykami Swarovskiego, które równie dobrze będą pasowały.

Następna w kolejności jest twarz trójkątna. Szerokie kości policzkowe oraz wąski podbródek to jej znaki rozpoznawcze. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się kolczyki rozszerzające się ku dołowi lub takie o opływowym kształcie, które skutecznie zamaskują dosyć ostre rysy. Finalnie, jeśli chodzi o twarz kwadratową, to tutaj kuliste wzory oraz modne koła będą robiły furorę. W tym wypadku powinniśmy się również zainteresować szmaragdowymi kolczykami w tych kształtach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*